V Šaľe se Hanačkám jako už tradičně nedaří

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK ZORA Olomouc 31:25 (17:11)

Průběh utkání: 0:1, 1:2, 2:4, 5:4, 5.5, 10:5, 11:8, 14:9, 17:11 – 19:14, 20:17, 22:19, 25:21, 28:23, 31:25

Rozhodčí: Adamkovič – Švarc, Diváci: 500, 7 m hody: 5/4 – 4/4, Vyloučení: 5 – 1

HK Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 2, Vargová 3, Königová 2, Pocsiková 2, Ščipová 3/3, Ušiaková 4, Tulipánová 2, Pastoreková 2,, Matušincová 5, Szomogyi 2, Trepáčová 3, Pálová, Varjassiová, Ratvanská 1.

Trenér: Peter Pčola:

DHK ZORA Olomouc: Habermanová, Polášková, Š. Spurná: Jansová 2, Protivánková 1, Přikrylová 3, Krejzlíková 1, Smějová  4/4, Fryčáková 1, Možíšová 1, Machačová 4 , Kuxová 4 , K.Kubálková 4 .

Trenér: Libor MALÍNEK

Slovan Duslo Šaľa je ze slovenských týmů interligy nejtradičnějším soupeřem našeho týmu a to jednak pokud se týče interligového zápolení jak v Olomouci tak také samozřejmě v Městské hale v Šaľe. Navíc máme se všemi trenéry, kteří se v obou týmech za ty roky vystřídali, velmi dobré vztahy které, dá se říci, už dávno přerostly do velmi přátelských vztahů. Svědčí o tom i trvalejší vazby už jen na příklad v tom, že už deset roků pravidelně startují oba naše interligové týmy vždy v měsíci srpnu těsně před začátkem nové sezony na tradičních turnajích na Poháru Míru v Olomouci (letos se již hrál 64. ročník) a odvetně ve stejném formátu o týden později se hraje obdobný turnaj v Šaľe (letos 26. ročník Duslo Cup). Pro obě družstva jsou oba kvalitní turnaje vždy vítanou prověrkou výkonnosti. Na obou turnajích se pravidelně objevují kvalitní soupeři, letos na příklad reprezentace Severní Koreje.

Bohužel zatím častěji náš tým tahá za kratší konec provazu, alespoň pokud se týká interligových střetnutí. Je pro nás nelichotivou tradicí, že družstvo domácího Dusla je jediným týmem ze všech zatím 32 družstev, které za 20 let v interlize startovala, včetně hostujícího Hypa Niederösterreich, nebo Iuventy Michalovce  a dalších týmů, se kterým jsme vždy prohráli s jedinou výjimkou na jaře rok 2018, kdy jsme jedinkrát v Šaľe vyhráli (25:23). Věřme, že se historie bude opakovat častěji, když například jsme v zápasech doma venku byli doma úspěšní 11krát, ale se soupeřem jsme zatím také 8 krát prohráli.

Včerejší utkáni se proto až tak příliš tradici nevymykalo, dokázali jsme s domácími držet krok jen v určitých fázích, většinu času jsme zase tahali za ten kratší konec. Začátek utkání napovídal více našim děvčatům, když se dařilo i brankařce Míše Poláškové, kdy hned ve druhé minuté zlikvidovala sedmičku Kataríně Pócsikové a další její tři zákroky. Začátek se povedl i Martině Přikrylové, která zaznamenala dva trháky těsně za sebou, ale to byl pak na dlouho dobu klid. Domácím se podařilo zlikvidovat snahu našeho týmu a na deset minut se střelecky odmlčelo. Až na začátku 20. minuty se podařily dva brejky Kláře Kubálkové, která snížila na 11:7. V závěru poslední desetiminutovky se hra částečně vyrovnala a obě družstva se střídala v dosahování branek, takže poločas skočil vedením domácích šestibrankovým rozdílem 17:11. V začátku druhého poločasu se dařilo Hanačkám postupně ukrajovat z vedení domácích hlavně zásluhou několika uvolnění Machačové a Kuxové a až Jansové se podařilo dotáhnout na rozdíl tří branek 20:17. Ještě jednou se Hanačky snížily na tříbrankový rozdíl v čase 46:16 minut, tedy krátce po polovině druhého poločasu. V době, kdy se čas zápasu blížil posledním deseti minutám, se domácí několika brejky navýšily na rozdíl pěti branek, a tento výsledek se už až do konce příliš nezměnil. V družstvu domácích podala vynikající a skoro bezchybný výkon brankařka Soňa Furgaláková, z hráček v poli se prosadila zejména Karolína Matušincová, v našem našem týmu se prosadila Michaela Smějová bezchybným proměňováním sedmiček a všechny čtyřbrankové střelkyně Machačová, Kuxová a Klára Kubálková.

Autor textu: Václav DOBEŠ