RKC

Regionální klubové centrum (RKC) je společně s TCM nejvyšším článkem systému podpory talentované mládeže. TCM a RKC jsou zřizována u vybraných klubů, jejichž dospělý tým je účastníkem nejvyšší soutěže dospělých v České republice (a to v minimálně dvou soutěžních ročnících) a jejichž družstva mladšího a staršího dorostu působí v nejvyšších dorosteneckých soutěžích.

Trenérské obsazení

Libor Malínek, Veronika Hejtmánková – starší dorost
Michaela Krapková, Andrea Krapková – mladší dorost

Specialisté pro kondiční přípravu

Kondiční příprava je zajištěna ve SclepGymu pod taktovkou kondičního trenéra Bc. Martina Urbana, který se zaměřuje na funkční trénink a trénink s vlastní váhou.

Specialisté pro zdravotní část sportovní přípravy

Johana Gazdíková – pochází z házenkářského prostředí, zajišťuje pro hráčky dorosteneckých kategorií masáže, kinesiotaping a prvotní zdravotní péči.

Vážná zranění řeší Bc. Jiří Šrotíř ve spolupráci s klubovým mimo jiné sportovním ortopedem MUDr. Danielem Ditmarem. Rehabilitace probíhá v SHAPE centru v Olomouci, což je špičkově vybavené nestátní zdravotnické zařízení ambulantního typu v centru Olomouce, které poskytuje komplexní služby v oblasti fyzioterapie, rehabilitace a ortopedie.

Školy pro hráčky

V Olomouci jsou všechny typy středních škol, takže po této stránce není problém pro adeptky do TCM vybrat vhodný typ školy. Nejužší vazby máme u škol (Gymnázium Čajkovského – sportovní třídy, Střední škola technická a obchodní Kosinova, Církevní gymnázium německého řádu – sportovní třídy, Střední odborná škola obchodu a služeb – Štursovka), se kterými již dlouhodobě spolupracujeme. Na těchto školách mají již nyní naše hráčky možnost využít individuální studijní plán, který umožňuje absolvování ranních tréninkových jednotek.

Ubytování pro hráčky

Domov mládeže při SŠTO, Kosinova 4. Ubytovna má ve svém statutu, že může přednostně nabírat žáky z vrcholových sportovních center a tento systém je funkční již několik let a kromě házenkářek jsou zde judisti nebo volejbalistky.
Další ubytovací kapacitou je ubytovna DHK Zory Olomouc, která je přímo u sportovní haly a její využití je prakticky možné kdykoliv. Především v letní přípravě, kdy ještě nejsou otevřeny internáty, jsou zde ubytované hráčky.

Sportoviště a rehabilitační zařízení pro hráčky RKC – vizualizace

Bazén
Baluo bazén

SHAPE – rehabilitační a ortopedické centrum

Shape

Hala DHK Zora Olomouc

DHK Zora hala