Čtvrté kolo před první reprezentační přestávkou

               V uplynulém třetím kole interligy házenkářek už konečně zaznamenáváme jakýsi posun k normálu, už se pomalu začínají stabilizovat předchozí skoro kolotočové výsledky, i když ještě vlastně úplně nechvalme dne před večerem. K jakýmsi dozvukům předchozích přemetů musíme připočítat ještě snad porážku domácího DAC ve slovenském derby v Dunajské Stredě, tam se rozhodně výhra Šaľy nečekala Oba soupeře jsme totiž viděli sotva před pár týdny v Olomouci při Poháru míru a tam Duslo nepůsobilo vůbec nijak oslnivě, když skončilo, byť s těsnými výsledky, ale přece jen až poslední.  Jinak překvapivě suverénně si vede pražská Slavia a Šaľa. Kynžvart zaváhal doma v prvním kole, ale pak si všechno vynahradil výhrou nad Iuventou a hned v dalším kole výhrou na Zemplíně. Všem však v současné době bez zaváhání kralují „Černí andělé“. Měli dost solidní soupeře, až na zatím posledního Zlína a uvidíme, jak si povedou v tomto kole, kdy je čeká v současnosti úřadující vedoucí lídr tabulky pražská Slavia.

             Trochu za očekáváním nyní zůstává loni stříbrný tým DHC Plzeň, který však má za sebou derby s Pískem posíleným Korešovou, dále pak mistrovský Baník Most, ale také naše děvčata. Hodně se očekávalo od píseckých sokolek, o kterých už byla také řeč, ty však mají za sebou kromě vítězného derby s Plzní také Baník Most a prozatímního lídra Slavii Praha. O dvou překvapivých porážkách Iuventy z úvodu jsme hovořili těsně po jejich porážkách, její satisfakce přišla až ve třetím kole, ale “jen od loni poslední Stupavy“, takže vlastně také nic moc… ale pozor na posílenou a podceňovanou Stupavu !!! Trochu víc se čekalo asi od Zlína, i když na úvod soutěže Most, Slavia a Kynžvart to byla pěkná „porcička“. Pokud jde o naše děvčata, první dva zápasy na úvod venku byla při dvou porážkách v Dun. Stredě a v Plzni brána jaksi jako povinná daň, ale následná výhra nad tradičním soupeřem sokolkami z Poruby se bere jako „OK“. Další těžké zkoušky ohněm budou asi následovat.

                Tradiční středeční „předkrm“ Baníku Most v Lize mistryň po dvou porážkách doma od německého mistra a velkoklubu Bietigheimu v dresu s Veronikou Malou, píseckou odchovankyní a následně po neméně neúspěšném vystoupení v dánském Ostende, pokračuje v chomutovské Rocnet aréně střetnutí v Lize mistrů proti slovinskému Krim Mercator Ljubljana. Také v dresu Slovinek uvidíme známou tvář, když po několikaletém pobytu v Turecku, se sem vrací bývalá hráčka Mostu Sára Kovářová. Ve středeční interligové předehrávce se v hale Baníku v Mostě představí úřadující lídr interligy pražská Slavia. Nepůjde o nic jiného, než zápas o všechno, a Pražanky vědí, že domácí „Černí andělé“ mají nyní sezonu nabitou zápasy Ligy mistrů. Čeká je spousta cestování, a to nejen za soupeři ale musejí zažít také nepříjemné přesuny do chomutovského azylu včetně přípravy na Evropské zápasy. V Mostě všichni věří, že zvládnou i nepříjemný zápas s interligovým rivalem a vymění si s ním i místo na interligovém výsluní. Zajímavý duel se dá očekávat v Písku, kde domácí určitě baží po odvetě  s Kynžvartem za loňským sebráním   postupu do play-off, i když pohříchu to nakonec ani Kynžvartu nebylo nic platné, když vysněné alespoň bronzové medaile jim před nosem vyfoukly Hanačky. Písek bude spoléhat určitě na reprezentační duo   Korešová – Stellnerová, zatímco stratég Kynžvartu Peter Sabadka spolu se svou staronovou trenérskou  partnerkou Lenkou Černou má těch horkých možností nepoměrně k dispozici ve svém týmu víc – především brankařku Sabrinu Novotnou, trojici Patrnčiakovou, Dvořákovou a Königovou a Černohorku Marju Božičovou. Také třetí utkání 4. kola slibuje napínavou zápletku. Západočešky mají samozřejmě v rukávu Veroniku Galuškovou, nejlepší současnou kanonýrku a v brance pak Karin Řezáčovou. Poruba postavila do interligy mladý tým spoléhající zejména na ostrostřelkyni Farářovou, která šlape na paty všem interligovým střelkyním. Nový trenér Jaroslav Hudeček se nerozpakoval vytáhnout do týmu žen brankařku mladší dorostenku Wizurovou (ročník 2005), která se dobře uvedla, tak pozor na ni a na některé další mladé hráčky !!!

               Nakonec ještě trojice týmů se slovenskou stopou, nejprve slovenské derby Iuventa Michalovce – DAC Dunajská Streda, tedy repríza slovenského ho Play-off, a tedy ať chceme nebo ne, určitě v současnosti to nejlepší co na slovenské scéně existuje a věřme, že se mezi elitu znovu už zařadí Iuventa a bude znovu slovenské části interligy kralovat. Druhým sobotním česko-slovenským duelem bude po vstupu DAC na interligovou scénu suverénně třetí nelepší slovenský tým Duslo Šaľa. Chemičky mají tradičně kvalitní tým, ve kterém momentně kraluje střelkyně Olívia Ščípová, řadící se mezi osm nejlepších střelkyň soutěže. Naše děvčata se budou snažit znovu získat skalp Dusla, kterých jsem ale v historii získali zatím prach málo, inu mále zatím dost co dohánět. V jediném nedělním zápase ve Zlíně dojde k utkání, ve kterém se střetne dvojice která má na svém kontě zatím nulu, která je oba děsí a chtějí to změnit. Oba mají u týmu nové trenéry, Moravanky vede zkušený Jiří Mičola a Slovenky neméně zkušený Peter Olšavský. Oba mají k dispozici řadu mladých odchovankyň, ve Zlíně na příklad Daňkovou,  Gabrhelovou, nebo zkušenou Kolářovou, ve Stupavě pak především zkušená Mária Holešová, vracející se z turecké Super ligy, nebo další zkušené Bahorecová a Kovácsová, prostě Stupava, to už nebude žádný otloukánek.

 

Rozpis 4. kola MOL ligy:

Středa  21.09.2022  v 18:00 hod.: DHK Baník Most – DHC Slavia Praha

Sobota 24.09.2022  v 15:00 hod.: Sokol Písek – Házená Kynžvart

Sobota 24.09.2022  v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – DAC Dunajská Streda

Sobota 24.09.2022  v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – DHK ZORA Olomouc

Neděle 25.09.2022  v 17:30 hod.: Handball PSG Zlín – AHK Tatran Stupava

 

Autor textu: Václav DOBEŠ