Zora a Poruba mají za sebou své první přípravné zápasy nové sezony

          První dvě přípravná utkání mají za sebou olomoucké házenkářky v nové sezoně, když se dvakrát střetly s tradičním soupeřem z interligy – Sokolem Poruba. První měření sil se uskutečnilo v Ostravě v hale Sereza a v utkání, kde vůbec nešlo o to, kdo ze soupeřů vstoupí do sezony vítězně, ale hlavně o to, aby si hráčky obou týmů zpestřily dvoutýdenní dřinu, kterou měly  za  sebou, kdy se ani moc zatím  nepotkaly s míčem, ale o to více nasávaly naběhané kilometry, zatěžovaly posilovací stroje v posilovnách a využívaly ostatní  pomůcky spojené s nácvikem rychlosti, vytrvalosti, výbušnosti, obratnosti a další fyzické dovednosti, které jistě plně využijí při dalším pokračování házenkářské přípravy.

          První utkání v Ostravě skončilo po vyrovnaném průběhu výhrou domácích Sokolek 28:25 a v utkání se vystřídaly hráčky obou celků, aby si trochu odpočinuly od drilu, který měly za sebou. Děvčata změnu přivítala a s chutí si zahrála. I když jak už bylo řečeno výsledek nebyl tím nejpodstatnějším,  trenéři měli první možnost ověřit si, jak se hráčské změny v sestavách mohou projevit v nastávající sezoně. V obou týmech jsme viděli několik  hráček, které by se měly stát posilami po odchodu zkušených. Z týmu Poruby odešly na příklad brankařka Markéta Mácalová, nebo Alica Kostelná, naopak se objevila řada mladých – z Hodonína talentovaná Smetková, ze Zlína mladá Baumbachová a další odchovankyně z vlastního dorostu. Z družstva Olomouce odešly na příklad Kubáčková do Veselí, sestry Fryčákovy do Slavie, činnosti zanechala Katka Růžičková, naopak novými posilami jsou zkušené brankařka Haládiková ze Šaľy a rychlonohá Anamária Patrnčiaková z Hodonína, z Velkého Meziříčí přišla Iva Závišková. Trenéři budou spoléhat také na vyšší zapojení odchovankyň Kašpárkové, Žáčkové, Řezníčkové a dalších mladých, které by se měly do hry zapojit více než v minulé sezoně.

          Odveta hraná ve čtvrtek v Olomouci se nesla v podobném duchu jako první měření v Ostravě, obě družstva vystřídala všechny své hráčky, které měla k dispozici. Ve výborném světle se ukázaly brankařky obou týmů, v domácí brance zářily Zuzana Haládiková a Lucka Rašková, v té ostravské se dařilo zejména mladé Haně Mučkové. V domácím týmu ukázala své přednosti především Anamária Patrnčiaková, jejíž rychlé brejky byly lahůdkové. Střelecky se dařilo také Tatianě Gajdošíkové. Z celku Ostravy zaujaly zejména střelkyně Silvie Polášková a Eliška Desortová, líbila se i mladičká Smetková a na rozehrávce Baumbachová

Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc 28:25

Sestava a branky:
Rašková, Haládiková – Hurychová 1, Závišková 2, Kapsová, Jansová 2/1, Sovová 2, Kašpárková 1, Salčáková 2, Žáčková 1, Krajčovičová, Severová, Salašová 2, Gajdošíková 3, Patrnčiaková 9/3, Chlandová.

DHK ZORA Olomouc – Sokol Poruba  22:22 (8:12)

Sled branek: 0:1, 2:2, 2:5, 4:6, 6:10, 8:12 – 12:12, 12:16, 13:16,15:19, 19:20, 20:21, 22:22.

Sestavy a branky:
DHK ZORA  Olomouc: Haládiková, Rašková  – Hurychová 1, Závišková 3, Trumpešová,  Kapsová, Jansová 4, Sovová 3, Kašpárková, Salčáková 1, Žáčková, Krajčovičová, Severová 1, Salašová, Gajdošíková 3, Patrnčiaková 6/1, Řezníčková Chlandová.

Trenér: Jan HEGAR

Sokol Poruba: Moučková, Roháčková – Desortová  4, Konečná 5, Sekulová 2, Smetková 3, Revajová 1, Prašivková 1, Polášková 5/1, Minarčíková 1, Mihačoá, Rechtorisová, Noworytová

Trenér: Dušan DANIŠ

Autor textu: Václav Dobeš