Olomoucké dorostenky v plné přípravě.

          První část přípravy mají za sebou obě družstva dorostenek DHK ZORA Olomouc, která se připravovala na týdenním soustředění tradičně v oblíbení destinaci ve sportovním  areálu v Ústí nad Orlicí. Celkem 34 děvčat obou kategorií se pilně pod vedením čtveřice trenérů připravovala  ve dvou až tří fázových blocích, kdy měly k dispozici  veškerá potřebná zařízení tělocvičen a posiloven a plně využívaly i venkovní terény vhodné k přípravě. Vstřebávaly převážně  fyzické dávky ke zvýšení  odolnosti zaměřené na rozvoj síly, rychlosti, obratnosti, vytrvalosti a dalších prvků souvisejících s házenou. K využití byly samozřejmě i bazén s vířivkou a  další rehabilitační  nástroje, důležité k  rozvoji komplexní péče spojené s nácvikem fyzičky. Celá akce byla samozřejmě zajišťovna a organizována trenéry TCM, kteří jsou garanty a hlavními protagonisty celého téninkového procesu, v němž byla zapojena i řada hráček z okolních klubů spádově patřícím k olomouckému centru.

          Další týdny budou už zaměřeny v  domácích podmínkách sportovní haly i venkovních hřišť  na házenkářské prvky související s individuálními herními činnostmi, postupně samozřejmě se zapojováním spolupráce více hráček, zapomínat nebudou děvčata ani na nácvik obranných prvků a dalších  jak útočných, tak i obranných činností. Součástí přípravy bude také několik přípravných zápasů, zejména se soupeři z okolních prvo a druholigových celků. Příprava by měla  vyvrcholit jednak připravovaným utkáním s rakouským celkem Wiener Neustadtu U 18 a vzápětí pak tradičním měřením sil družstev starších dorostenek na turnaji Olomouc Cup 2018, kterého se zúčastní družstva MHK Bytča, HK Ivančice a Sokola Ostrava-Zábřeh.

          Obě družstva olomouckého klubu,  která  budou hrát v nejvyšších celostátních soutěžích doznají před soutěží poměrně zásadní hráčské obměny. Pokud jde o starší dorostenky, z kádru odešlo po dovršení věku celkem šestice děvčat (roč. 1999). V družstvu tedy zůstávají  z družstva roč. 2000 Polášková, Švábová, Protivánková, Rožková, Dobrovská, Juřičková, Veselá a Molíková, z ročníku 2001 Krůpová, Kristková, Štěpánková a Roupcová ( 2002). Nově do družstva přicházejí z mladších dorostenek (roč. 2001) – Brázdilová, Dušková, Paličková a na hostování ze Žeravic Anna Možíšová, z ročníku 2002  Fišerová, Grofková a na hostování z Lesany Zubří Palátová. Pokud jde o družstvo mladších dorostenek, do starších přešlo z loňského družstva šest děvčat, v kádru z loňského družstva zůstávají z ročníku 2002 Foretová, Hejlová, Kubálková,  Maráčková a Miklíková, z ročníku 2003 potom Habermannová, Poláčková, Krejzlíková, Kuxová a Machačová, nově do družstva přicházejí ze starších žaček Litvínová, Selingrová a Coufalová. Z Jindř. Hradce přestoupily do našeho klubu sestry Šárka a Markéta Spurná a na hostování z T. Bohunice sestry Michaela a Monika Smějové a ze starších žaček Zory Janků.  

 

Autor textu: Václav Dobeš