Z Hané si body odvezly štastnější Sokolky

DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba 24:27  (12:10)

Průběh utkání: 2:0, 3:1, 3:4, 5:4, 6:7, 7:8, 11:8, 12:10 – 12:12, 14:12, 15:15, 15:17, 17:17, 18:20, 19:22, 22:24, 24:25, 24:27.

Rozhodčí: Králíček, Letev                 300 diváků                           7m hody: 4/4 – 3/2                       vyloučení:  5 – 7

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková, Haládíková – Závišková, Kapsová, Jansová 3, Sovová, Protivánková, Kašpárková 4, Salčáková, Krajčovičová 4, Gajdošíková 1, Řezníčková, Krůpvá 2, Patrčiaková 9/4, Fryčáková 1.

Trenér: Libor MALINEK

DHC Sokol Poruba: Krebs, Roháčková, Mučková – Kučerová, Mýlková 2, Konečná 5, Smetková 5, Adrýsková 3/1, Polášková 3/1, Prašivková. Misková, Desortová 6, Baumbachová 3, Novobilská, Zemanovičová.

Trenér: Dušan DANIŠ

Více než polovinu utkání prvního kola interligy házenkářek bylo domácí družstvo lepším týmem, bylo také po zásluze ve vedení, zejména poslední pětiminutovka prvního poločasu se odvíjela ve prospěch domácího družstva zcela jednoznačně, když dokázaly během čtyř minut otočit kormidlem ve svůj prospěch. V tu dobu ještě byly ve vedení hráčky Poruby 7:8, za čtyři minuty však už zase vedly Hanačky 11:8. těm se ale bohužel slibný náskok nepodařilo uhájit a poločasová přestávka ho úplně vymazala. Eště jednou se podařilo na začátku druhé půlky domácím srovnat krok a ujaly se vedení 14:12. Další minuty převzaly už ale žezlo hostující hráčky, které otočily vedení na svou stranu a v 10. minutě vedly 15:17.  Drama posledních minut však pokračovalo hostující celek však získal mírně navrch, když poslední desetiminutovku začal tříbrankovým vedením 20:23, které domácí družstvo dokázalo vždy jen korigovat na dvoubrankové vedeni hostí, tři  minuty před závěrem se domácím děvčatům podařilo snížit zejména agilní Krajčovičovou na jednobrankový rozdíl, poslední dvě branky zařídily šťastnějším hostům dvě z nejzkušenějších – Mýlková a Konečná.

Našemu družstvu se nepodařilo navázat na předsezonní úspěšné účinkování střelkyň, kdy se dařilo jen Kašpárkové, debut se překvapivě vydařil Bětce Krůpové, která dvěma úspěšnými zásahy dala o sobě vědět. Svůj vysoký standard odvedla Anička Patrnčiaková, která se zařadila mezi nejúspěšnější střelkyně prvního kola. Z hráček hostí se prosadily střelecky ty od kterých jsme to v předzápasových prognózách čekali, především kanonýrka Eliška Desortová a její mladá kolegyně Smetková, vysoký standard si odvedla na pivotu Konečná a prosadily se i další dvě vysoké spojky Andrýsková a Polášková. Výborná byla také další ze zlínských  odchovankyň Baumbachová na křídle.