DHC Slavia Praha – DHK ZORA Olomouc 27:23 (15:13)
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2.5, 3:8, 8:8, 8:9, 10:10, 14:13, 15:13 – 16:16, 17:18, 22:18, 23:21, 25:23, 27:23
Rozhodčí: Beňuš, Háza 96 diváků 7 m hody: 3/3 – 6/4 vyloučení: 2 – 2
Sestavy branky:
DHC Slavia Praha: Vrbková, Koudelková, Řezáčová 1 – Martínková 1, Vostárková 6, Řežábková, Holečková 5/1, Zimová 3, Tichá, Svobodová 3/1, Linhartová, Škvorová 2/1, Holeňáková 6, Pařízková.
Trenérka: Petra VÍTKOVÁ
DHK ZORA Olomouc: Š. Spurná, Poláčková – Dušková, Maráčková, Kristková, Kuxová 6/3, Kubálková 3, Možíšová 1. Žůrková, Krejzlíková, Foretová 1, Grofková 1, Hejlová 2, Krůpová 9/1.
Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ
Předpokládaná velmi vysoká herní úroveň celého utkání byla zárukou toho, že se v Edenu v neděli sešly dva nejkvalitnější týmy dané věkové kategorie i když po pravdě, asi herní úroveň před týdnem kdy jsme hráli doma s Mostem byla krapánek vyšší, což bylo dáno asi i tím že také výkon našeho týmu byl před týdnem asi také poněkud vyšší a lepší. Faktem ale zůstává, že v konečném kontextu posuzování v souhrnu obou utkání se dá asi říci že výkonnost obou týmů v obou utkáních byla srovnatelná. Dalším faktem pak také je, že výkonnost hráček všech posuzovaných tří týmů se dá srovnávat jen velmi obtížně už vzhledem k různé kvalitě jednotlivých hráček různých družstev. Pravdou samozřejmě jsou nejrůznější aspekty a vlivy ve hře například chyby pocházející z chyb z únavy a další okolnosti. Je třeba kvitovat a to je hledisko ve hře našeho družstva už dlouhodobější, že v naší hře se více daří hra v obranné fázi, naopak v útočných činnostech naše hra už nemá tak vysoké parametry jako v obraných činnostech. Je to patrně dáno tím, že v družstvu převažují herní typy preferující defenzivní činnosti ve své hře, nebo mají v jakékoliv podobě k defenzivě řeklo by se blíž, nebo třeba podvědomě blíž, než k ofenzívě. Ideálem by zřejmě bylo aby měla děvčata oba citované prvky pokud možno ve své hře rovnoměrně zakódovány a byly schopny je také jaksi rovnoměrněji používat. To o čem jsem se před chvílí zmiňoval se ve hře našeho týmu prosazuje více, to je dobrá obrana a z toho také vyplývá výskyt daleko většího počtu technických chyb ( 16 útočné činnosti ). Herní úseky v úvodu utkání, kdy bylo naše družstvo ve vedení (5:1, 8:3 …., příp. 13:15 na 18:17), vždy byl náš tým lepší, pak se u našeho týmu začíná projevoval úbytek sil, kdežto soupeř vzhledem k většímu potenciálu vyrovnaných kvalitních hráček s možností rovnocenného prostřídání.
Začátek utkání byl pro naše družstvo jako ze snu, vedlo nad soupeřem 5:1, v polovině poločasu 8:3 a nic nenasvědčovalo ničemu, že by se to mělo nějak rapidně změnit. Bohužel vyspělými hráčkami napěchované hráčky Slavie během pěti minut předvedly to o čem jsme psali v předchozím odstavci, možnost prostřídat kvalitními hráčkami prakticky celou sestavu, což naši trenéři bohužel nemají. Podobný scénář se opakoval ve druhém poločase, opět, tentokrát cca o pět minut dřív přišla podobná „sprcha“ v mezidobí mezi 10. – 26. min. zase časový pětiminutový úsek, kde se vše rozhodlo. Zbytek už se dohrál v poklidu. Bohužel utkání připomínalo s mnohem hru přes kopírák. Jinak pro připomenutí. V našem družstvu čněly obvyklé opory Krůpová, Kuxová, ale i Možíšová s Hejlovou. Ostatní pro obnovu sil je nutno v jistém časovém úseku prostřídat.
Autor textu: Václav DOBEŠ