Po vyrovnaném poločase ovládla zápas Iuventa

DHK ZORA Olomouc – Iuventa Michalovce 29:34  (15:15)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4. 5:5, 7:8, 9:9, 11:12, 14:14, 15:15 – 16:16, 17:21, 20:23, 22:25, 23:29, 25:30, 26:31, 29:33, 29:34.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla      220 diváků       7 m hody: 2/2 – 3/3           Vyloučení:  2 – 4

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková, Rašková – Kapsová 4, Jansová 5, Sovová 2/2, Protivánková, Kašpárková 3, Salčáková, Krajčovičová, Gajdošíková 5,Krůpová 2, Patrčiaková 6, T. Fryčáková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Iuenta MICHALOVCE: Kordowiecka, Jablonska Pustá, Klučková 6/3, Štefániková 5, Kišíková, Trifunovič, Trtúnková 6, Kakaščíková, Holejová 7, Bajčiová 3, Premovič 7, Savko.

Trenér: Peter DÁVID

Zaslechli jsme na tiskovce:

Libor Malínek, trenér ZORY Olomouc: „Blahopřeji soupeři k vítězství. Myslím si, že pro diváka to bylo velice kvalitní utkání. Rozhodla druhá půlka, kdy jsme nám na začátku Michalovce utekly o pět branek. Byly to laciné góly do brejku. Pak už se těžko takový soupeř dohání. Udělali jsme víc technických chyb a ten soupeř byl tady o ten kousek lepší. Musím ale svůj tým pochválit, nechci se vymlouvat, ale stále se potýkáme se zraněním různých hráček.“

Peter Dávid, trenér Iuventy Michalovce: „My jsme čekali velmi těžký zápas, protože Olomouc doma po celou sezónu podává velmi dobré výkony. I když neměli dnes Trumpešovou a Záviškovou, tak to byl velmi dobrý výkon podpořený vynikající brankařkou. Bylo to o těch pěti šesti minutách, kdy nám vše vyšlo. Zadařilo se nám potom v obraně a Olomouc pak měla nevynucené chyby a to jsme potrestali. To byl rozhodující faktor našeho náskoku. Poté jsme se snažili hru už jen kontrolovat.“

Oboustranně výborné kvalitní  utkání  viděli diváci v sobotním  podvečeru v olomoucké hale. Obě družstva nastoupila  k utkání plna odhodlání předvést divákům  v hale výbornou házenou, domácí však musely oželet  dvojici svých klíčových hráček Závišková, Trumpešová, což se také odrazilo na hře domácího kolektivu. Zatímco domácí trenéři museli každé utkání lepit sestavu jak se dá, slovenský  mistr  naopak sbírá posily ještě na poslední chvíli, aby obhájil své pozice. Poté kdy se před pár dny  objevila zářivá posila z Prešova Klučková, patřící k nejlepším střelkyním soutěže, trenér Dávid si vyhlédl pro svůj tým další zářivou hvězdu a ta se postavila hned do základní sestavy svého týmu na Hané kterou vzal sebou na Hanou. Sanda Premovič je sedmadvacetiletá  zkušená černohorská reprezentační levoruká spojka, která se hned napoprvé zabydlela v týmu Iuventy a stala se také hned jej nejlepší střelkyní, když se trefila z místa levé spojky hned sedmkrát. První poločas zápasů na Hané se vyznačoval velkou vyrovnaností, oba týmy se několikrát vystřídaly ve vedení, faktem však  je že, častěji byly v akci  Slovenky, nicméně první poločas skončil dělbou bodů 15:15. Po přestávce však Slovenky vtrhly na hřiště jako uragán, v průběhu prvních pěti minut nastřílely za záda  Haládikové pět branek a odskočily na rozdíl 16:21. Hra se poté vyrovnala obě družstva se snažila střelecky uspět do poločasu se to lépe dařilo domácím  děvčatům, kterým se podařilo vedení soupeřek snížit  na tříbrankový rozdíl. Hostujícímu týmu se podařilo opět několika rychlými brankami  navýšit své vedení na sedmibrankový  rozdíl a zdálo se, Iuventa převzala otěže a začala kontrolovat vývoj  utkání a moc toho už domácím nedovolily, pouze  v poslední pětiminutovce se podařilo vedení soupeře malinko snížit až na konečný rozdíl  pěti branek, víc jim už ale soupeř nedovolil.

Autor textu: Václav DOBEŠ