V Edenu proběhne souboj dvou vedoucích týmů starších dorek

               Trochu se nám to pořadí na čele tabulky oproti minulému kolu pospřeházelo, dva celky z čela tabulky utrpěly své první porážky, postaraly se o to v první řadě naše holky, které mají plný počet čtyř výher stejně jako DHC Plzeň a Slavia Praha, jednou zatím zaváhalo družstvo Baníku Most, dvě porážky zaznamenaly  týmy Jindř. Hradce a Poruby, naopak Zlín má na svém kontě už tři porážky stejně jako Ostrava Zábřeh atd. Zajímavý výsledek se zrodil ve Veselí, Veselanky  jsou v podstatě mladší dorostenky Velké nad Veličkou, doplněné juniorskou reprezentantkou Štiplákovou, která hraje interligu ve Veselí, (a nehraje ji špatně) okolo se začínají prosazovat už i další talenti.  Vraťme se ještě několika, slovy k utkání našich děvčat proti silnému týmu dorostenek Mostu, vedené Martinem Spuchlákem. Už jsme o utkání, trochu v superlativech hovořili při hodnocení utkání. Faktem je, že utkání od prvních minut ovládlo domácí družstvo, v obou týmech se objevila řada talentovaných dorosteneckých ale v případě Mostu i Juniorských reprezentantek, takže kvalita hry se jaksi dala předem  očekávat. Chtěl bych ještě poukázat na to, že v obou družstvech se objevilo několik děvčat, která byť nejsou v reprezentačních výběrech, určitě některé z nich tam patří, nebo by se alespoň  o nich vědět mělo. Hovořím na příklad o Bětce Krůpové, Štěpánce Hejlové, nebo Magdaleně Foretové. Nevím zda se o nich ví, ale měla by se jim dát určitě šance.

               Víkendovým kolem bude soutěž starších dorostenek pokračovat  a ještě i další víkend, tedy do 14.03. poté bude soutěž mít třítýdenní přerušení a bude pokračovat až 4. 4., další přerušení soutěže proběhne přes Velikonoční svátky, tedy volný bude víkend 11. a 12. 04, soutěž pak bude dále pokračovat 18. a 19. dubna.  Nejdříve tedy uvidíme soutěže starších dorostenek 08. 03. kdy naše družstvo bude hrát v neděli 8. března v Praze na Slavií (v Edenu) v 15:00 hod. V sobotním termínu bude sehráno jediné utkání 7. 3. v Jindř. Hradci, kde domácí nastoupí proti HC Plzeň. další dvě utkání budou sehrána v nedělí v  Praze Kobylisích a naše družstvo v Edenu. Náš minulý soupeř Baník Most hraje v neděli 8. 3. v 16:00 hod. v Mostě proti Veselí. Asi v neděli největší tahák po zápase v Edenu bude k vidění v Ostravě, tam bychom mohli alespoň na dálku podržet palce Ostravačkám, ať zabodují. Poslední nedělní utkání bude hráno až v podvečer v Písecké Obloukovce, kde bude hrát druhý ostravský celek ze Zábřehu.

               Už třetí utkání soupeřů našeho družstva je složeno převážně z hráček reprezentace, a to je vlastně současně zárukou toho, že soupeřky jsou hráčkami těch nejvyšších kvalit. Vezměme to postupně, v družstvu Jindř. Hradce byly tři dorost. reprez., v týmu Poruby jedna juniorka a pět dorostenek, v týmu Mostu jsme napočítali tři juniorky a 4 dorostenky, no a co nás bude čekat v neděli v Edenu v hale Slavie? Podobně jako v Mostě: 3 juniorky a čtyři dorostenky, jmenovitě jde u Pražanek o: juniorky – brankařku Karin Řezáčovou, Natálii Svobodovou, Petru Škvorovou a u dorostek jde o Terezu Vostárkovou, Veroniku Holečkovou, Adélu Zimovou  a Denisu Holeňákovou. Pokud jde o nejúspěšnější střelkyně Slavistek ? 114  Denisa Holeňáková,  70 – Petra Škvorová, 58  Veronika Holečková a 38 – Tereza Vostárková. Naše holky jsou pro naše příznivce notoricky známé, takže není třeba je nějak zvlášť představovat.  Takže tedy jen krátký vzkaz holkám – ať se vám v Praze daří alespoň tak jako před týdnem doma proti Mostu, tak hrrrrrr na ně  !!!!!!!

Rozpis 16. kola 1.ligy starší dorostenky:

Sobota 07. 03. v 16:00 hod.: Házená Jindř.Hradec – HC Plzeň

Neděle 08. 03. v 12:00 hod.: Sokol II. Kobylisy – Handball PSG Zlín

Neděle 08. 03. v 15:00 hod.: DHC Slavia Praha – DHK ZORA Olomouc

Neděle 08. 03. v 16:00 hod.: DHK Baník Most – SHK Veselí n. Mor.

Neděle 08. 03. v 16:30 hod.: DHC Sokol Poruba – DHC Plzeň

Nedelě 08. 03. v 17:00 hod.: TJ Sokol Písek – Sokol Ostrava-Zábřeh

 

Autor textu: Václav DOBEŠ

fotografie: Radim Krůpa