Mladší dorostenky vybojovaly cenné a zasloužené body proti Mostu

DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 32:31 (18:17)

Sestava a branky – Spurná Š., Mocňáková A.- Voglová D., Vláčilová V., Rodeková N. 1, Kräuterová T. 9, Opálková L. 2, Kubálková A. 8, Dostálová L. 1, Smějová Monika 2, Machačová M. 8, Selingrová K. 1, Hlaváčková K.

Ve čtvrtém kole jarní části jsme se na domácím hřišti utkali s týmem Baníku Most. Děvčata z Mostu byla doposud jediným týmem v letošním ročníku, který nás dokázal porazit. Na utkání jsme se všichni velice těšili a chtěli jsme potvrdit domácí neporazitelnost. Do 18. minuty utkání se oba týmy střídaly ve vedení. V další pětiminutovce se podařilo hostujícím děvčatům odskočit na tři branky, avšak závěrečná pětiminutovka patřila našim holkám a do šaten se odcházelo za stavu 18:17. V prvním poločase jsme špatně bránili a  Šárce Spurné se v brance příliš nedařilo, čemuž odpovídá i 17 obdržených branek . Především hostující pivotky nám dělaly problémy.

Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit hlavně obranu. Nicméně svým vývojem skóre byl hodně podobný tomu prvnímu, kdy se oba týmy opět střídaly ve vedení. V 11. minutě byl stav 24:21 a ve 24. minutě 27:30. V závěrečné pětiminutovce jsme dokázali díky zlepšené obraně a také díky několika úspěšným zákrokům Šárky Spurné v brance vývoj utkání otočit na konečných 32:31. Holky zaslouží pochvalu za útočnou hru, obrovskou bojovnost a nasazení po celé utkání. Problém byl v obraně, které se budeme více věnovat. Střelecky se dařilo Terce Kräuterové, ale na obraně od ní čekáme daleko více. Velmi solidní výkon předvedla Anička Kubálková na křídle a Klára Selingerová na obraně. Jako správná kapitánka vzala konec utkání do svých rukou Monča Machačová a několika brankami a asistencemi rozhodla závěr utkání. Celé utkání mělo velice slušnou kvalitu této kategorie, byla vidět spousta hezkých akcí a tempo hry bylo velice vysoké na obou stranách.

Děkujeme všem divákům za podporu během utkání. Zvláštní poděkování patří házenkářkám z Žeravic, které přišly podpořit svou spoluhráčku Natku Rodekovou a vytvořily našemu týmu báječnou atmosféru:), DĚKUJEME!! K dalšímu utkání odjíždíme v neděli na Slavii Praha k přímému souboji o první místo.

Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský