Rozpis 24. kola MOL ligy

               Po 22. kole, které skončil pro Hanačky nepříjemnou  porážkou v Písku o jedinou branku, kdy se na našich holkách vyřádila jejich bývalá spoluhráčka Bára Šachová, nyní reprezentující Písek, která 26 úspěšnými zákroky vymazala snahy Hanaček na úspěšný výsledek. Hanačky si spravily chuť, hned v sobotním utkání ve Veselí, který vyhrály také nejtěsnějším rozdílem 24:25 a vrátily se tak znovu do hry pro play-off.   Dalším sobotním utkáním bylo utkání v Prešově, které skončilo výhrou českého mistra Baníku ku Most vysoko 24:38. V Hodoníně se znovu zaskvěla Petra Beňušková, která se spolu s další kanonýrkou Tulipánovou postaraly o skalp slovenského nováčka a postaraly se tak o to že český nováček naopak klesá pomalu do propadliště. V Michalovcích došlo skoro k dalšímu velkému překvapení na účet slovenského mistra, na kterého si vyšlápl Zlín, se kterým nakonec prohrála Iuventa o čtyři branky 26:22, s čímž byla trenérka Zlína Hana Kolářová  na výsost spokojena. Spokojenost  vládla také v táboře Písku, který naplnil slovenskou misi další výhrou a drží se stále jen na dostřel za Hanačkami. Jako na houpačce se hrálo v Šaľe, kde ve slovenském souboji nejprve  vedly v poločase hostující hráčky z Dunajské Stredy nad domácí Šalou 11:13, aby nakonec po utkání odešly vítězně domácí po výhře 33:25. Další vyrovnaný souboj zažila dvojice českých týmů, Poruba – Slavia, která si už zajistila, postup do play-off když v prvním poločase  sahala po výhře v Ostravě Slavia, kdy vedla už čtyřbrankovým rozdílem, nakonec byli asi spokojeni oba, když se po remíze 26:26 rozešli smírně.

               Prvním osloveným bude tento týden moravská dvojice Zlín – Hodonín. Začnou týden, ve kterém se, možná rozhodne o mnohém, budou dohrány některé resty odložených zápasů, vše se srovná do jedné linie, a všechno by mělo být snad až na výjimky jasné a průhledné. Jasné je snad jedině to, že známe s nebývale velkým předstihem vítěze interligy, kdy s velkým náskokem je všechno jasné. Bohužel existují určité nešvary, které se dnes už berou vlastně jako normálka vždycky tomu však nebylo. V prvních letech zavedení nové soutěže mezi Čechy a Slováky, ano zrodilo se to vše v roce 2002 a už je to víc než 15 let, kdy po počátečních letech nejistot a tápání, letech zkoušení, odchodů a návratů, ale vždy jsme ctili pravidla a uznávali, že některá jsou prostě neměnná a je třeba je za všech okolností   dodržovat. Byli jsme rádi, za to, že to tak je a že se po dlouhé roky tato pravidla ctila a uznávala. Pranic se nám však nelíbí, že někdy některá pravidla pod tlakem klubových zájmů a často právě těch silnějších jsou měněna, a upravována účelově. Vezměme jen   na příklad některá, neměnná pravidla, aby poslední dvě kola soutěžích ročníků byla hrána ve stejném herním termínu, nebo fakt, že jsou naprosto volně podle potřeby některých klubů měněny příslušnosti hráček mezi kluby bez respektování legislativních pravidel a řekněme vlastně i zákonů, podle hesla „kdo na to má ať platí“, bez jakýchkoliv zábran etických zásad a kodexů a takových změn by se našlo nepočítaně. Pojďme se ale vrátit k rozpisu 24. kola. Po utkání Zlín – Hodonín, které se bude hrát v pátečním termínu 6. března. Dalším zajímavým duelem by mohlo být utkání Dunajská Streda – Poruba, kdy slovenský klub v některých utkáních zahraje až nečekaně a dělá obrovské problémy i těmi největší favoritům (viz např. Michalovce). Další dvojicí bude souboj prvního s posledním (Most – Bánovce), kde není asi co řešit. To úplně jiný náboj by mohl mít na příklad duel Hlohovce – se Šaľou,  už v kontextu se startem Petry Benuškové. Podobné jako před týdnem v utkání s Olomoucí by mohlo mít scénář (Veselí – Písek) – prakticky identičtí soupeři podobnými cíly. Hanačky mají před sebou  bez ohledu na sílu a kvalitu soupeře (Michalovce) jediný cíl pokusit se uspět proti vysokému favoritu tak jako v některých předchozích kolech, na příklad v minulé roce 27:27, nebo předloni, kdy jsme s Iuventou doma vyhráli 24:23, nebo v letech 2007 – 11, kdy jsme doma vyhráli čtyřikrát v řadě za sebou. Poslední utkání kola se  bude hrát v neděli 8. března v Praze Edenu, kam přijede ŠŠK Prešov.

Po skončení zápasů 24. kola si dá dlouhodobá část MOL ligy na několik týdnů pauzu. Nejprve hned za týden se uskuteční na neutrální půdě ve sportovní hale Klimeška v Kutné Hoře.

Final4  Českého Poháru žen v házen

Sobota 14. března 2020

16,000 Sokol Písek – DHK ZORA Olomouc
18.30 DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba

Neděle 15. března 2020

11.00 utkání o 3. místo
13.00 finále

Před pokračováním MOL ligy sehraje Česká reprezentace žen kvalifikační utkání se Švédskem 25. 03. 2020 v Zubří   29. 03 .2020 ve Švédsku

Rozpis 24. kola MOL ligy

Pátek    06. 03. v 18:00 hod.: Handball PSG Zlín – HK Hodonín  

Sobota  07. 03  v 13:00 hod.: MŠK Dunajská Streda – DHC Sokol Poruba

Sobota  07. 03. v 16:00 hod.: DHK Baník Most – Sokol Bánovce n. Bebr.

Sobota  07. 03. v 17:00 hod.: HK SPORTA  Hlohovec – HK Slovan Duslo Šaľa

Sobota  07. 03. v 17:00 hod.: SHK Veselí n Mor. – TJ Sokol Písek

Sobota  07. 03. v 17:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Iuventa Michalovce

Neděle  08. 03. v 11:00 hod.: DHC Slavia Praha – ŠŠK Prešov

 

Autor textu: Václav DOBEŠ