Rozpis 17. kola 1.ligy starší dorostenky

               Uplynulé kolo bylo poměrně bohaté na překvapení body ztratila  naše děvčat, když podlehla lídrovi tabulky Slavii Praha rozdílem čtyř branek,  což se ale více méně čekalo, docela zajímavější však byla bodová ztráta  DHC Plzeň, která z třetího místa ztratila body se Sokolem Poruba, který je momentálně na osmém místě tabulky. Porážkou DHC Plzeň se toho v tabulce na čele příliš nezměnilo. Očekávaný bodový zisk si připsala družstva Jindř. Hradce, která porazila předposlední tým tabulky HC Plzeň, HC Zlín si připsal také očekávaný zisk s Kobylisy, výhru si připsal také Baník Most, když rozdílem sedmi branek porazil Veselí. Ostrava-Zábřeh si připsala dva body za výhru se Sokolem Písek, který se celkem v pohodě usídlil na posledním, místě tabulky. Vypadá to dnes už tak, že oba poslední týmy tabulky HC Plzeň a Písek už mají skoro svůj osud zpečetěn, družstva na 9. a 10. místě už mají takový náskok, ze je poslední dva týmy budou jen hodě těžko stíhat.

               Sedmnácté kolo bude mít své angažmá rozděleno do dvou skupin. Sobotní trojice zápasů nabídne dvě utkání s předpokladem jednoznačných vítězství favorizovaných celků v nichž oba soupeři z minulého týdne Slavia a Olomouc se střetnou v roli favoritů. Na Hanou přijedou Kobylisy a naše  holky by si měly úlohu favoritek bez potíží naplnit, stejně jako jejich nedělní soupeřky na Slovácku Slavia Praha, pro kterou by zápas s mladým celkem Velké n. Veličkou, reprezentující starší dorky Veselí neměl být větším problémem. Ani poslední sobotní střetnutí, které nabídne souboj dvou jihočeských týmů J. Hradce a Písku by nemuselo mít jiný průběhu než obě předchozí, tedy jednoznačný dvoubodový zisk favorizovaného družstva od Vajgaru. Nedělní program bude mít jen dvě střetnutí. Důvodem týdenního  odkladu ( bude sehráno v neděl 21. 03)  zápasu Poruby v Písku je patrně start dorostenek  Poruby v týmu žen v Kutné Hoře na finálovém turnaji Českého poháru žen, který se uskuteční právě v uvedeném termínu. 14. 15. března.   Zbývající nedělní zápasy by už mohly mít docela zajímavou kulisu. Ve Zlině mohou obě družstva nastoupit s tím nejlepším co mají k dispozici, samozřejmě domácí Zlín nezatížený žádnými jinými povinnostmi než zápasem dorostenek a v plné zbroji se do Zlína bezpochyby chystá i silná skupina děvčat kolem trenéra Tomáše Bárty, na kterého ve Zlíně budou čekat nejen hráčky vlastního týmu  Ostr.-Zábřeha, kterých v týmu je ale pomálu, vlastně žádná, všechny jaksi v Zábřeh hostují, jednak ( Cholevová, Zichová z MOL ligy Hodonína, několik hráček hostuje z Kunovic několik  z Hrabůvky.  Největším tahákem a jednoznačným šlágrem kola bude jedno z klíčových utkání ze špičky tabulky DHC Plzeň – DHK  Baník Most Obě družstva mají o motivaci postaráno, domácí DHC Plzeň si zkomplikovalo boj o medaile porážkou v Ostravě před týdnem, se kterou se vlastně ani příliš nepočítalo, a bude ji muset smazat v neděli dma proti ambicióznímu Mostu. No, musíme si na výsledek počkat až do nedělního odpoledne, bude to ale velmi, velmi zajímavé !!!

                Pokud jde o našeho sobotního soupeře  Sokol II. Kobylisy, nejedná se o tak hvězdný tým jako předchozí našim dva soupeři  Baník Most, nebo Slavia Praha, nicméně v družstvu je několik hráček, které zasluhují pozornost,  Jednak řada děvčat hrajících v družstvu starších dorostenek Kobylis  hostuje z HC Háje, několik z Pardubic, neb Mělníka.  V tabulce nejlepších střelkyň, vévodí  celé soutěži starších dorostenek Petra Janečková, která už nastřílela 151 branek, další pak jsou Petra Jankotová  46 (Pardubice), Marcela Bardonová 38 (Háje), Dominika Laurencová 35 (Háje).

 

Rozpis 17. kola 1. liga starších dorostenek  

Sobota 14. 03.  v 14:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Sokol II. Kobylisy

Sobota 14. 03.  v 16:00 hod.: SHK Vesel n. Mor. – DHC Slavia Praha

Sobota 14. 03.  v 18:00 hod.: Házená Jindřch. Hradec – TJ Sokol Písek

Neděle 15. 03.  v 13:00 hod.: Handball PSG Zlín – HK Sokol Ostrava-Zábřeh

Neděle 15. 03.  v 16:00 hod.: DHC Plzeň – DHK Baník Most

Sobota 21. 03.  v 14:30 hod.: HC Plzeň –  DHC Sokol Poruba

 

Autor textu: Václav DOBEŠ