Mladší dorostenky jsou doslova k nezastavení

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 26:31 (11:14)

Sestava a branky – Spurná Š., Mocňáková A.- Györe T., Vláčilová V., Rodeková N. 4, Kräuterová T. 2/1, Opálková L. 2, Ešnerová E. 5/3 Kubálková A. 7, Dostálová L. , Smějová Monika 5, Machačová M. 3, Marešová P., Hlaváčková K. 3

K souboji o první místo tabulky jsme v neděli odjížděli na horkou půdu Slavie Praha s vědomím, že v podzimní části soutěže jsme na domácím hřišti dokázali tým Slávistek po velkém boji porazit. Na trénincích jsme se soustředili více na obranu, která nás v utkání s Mostem trápila. V úvodu utkání jsme se prali především s naší nervozitou, v těchto momentech nás podržela výbornými zákroky Šárka Spurná. Do dvacáté minuty byl stav utkání vyrovnaný. Jakmile však z děvčat spadla nervozita, získávali jsme postupně v utkání navrch. Dobře jsme bránili, v brance se dařilo Šárce a v útoku jsme se dokázali prosadit ze všech postů. Poločasový stav byl 14:11 pro naše holky.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v koncentrovaném výkonu a dokázali navýšit až na sedmi brankový rozdíl. Ve 20. minutě druhé půle byl stav 27:20. Závěrečná desetiminutovka byla divočejší i vzhledem k vyloučením na obou stranách. Naše vítězství bylo zcela zasloužené po parádním kolektivním výkonu. V brance se tentokrát dařilo Šárce Spurné, která tým podržela několika důležitými zákroky. Určitě nejlepší utkání jara odehrála Monča Smějová, která byla pilířem obrany a dokázala se prosadit i v útoku. Na křídle v závěru kralovala Anička Kubálková a velmi důležité branky dala Klára Hlaváčková.

Pochvalu zaslouží celý tým za perfektní kolektivní výkon, neutuchající bojovnost a stoprocentní nasazení po celý zápas. Soupeř se tentokrát nemohl soustředit na jedince, jelikož jsme byli nebezpeční ze všech postů! V těchto výkonech chceme pokračovat určitě dál.

Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský