Vynikající výsledek starších dorostenek – vezou body z Plzně

DHC Plzeň – DHK ZORA Olomouc  23:25 (8:14)

Průběh utkání: 0:2, 2:3, 2:5, 2:7, 7:11, 8:14 – 9:17, 12:18, 15:21, 18:23, 20:24, 23:24, 23:25.

Rozhodčí: Mošna, Vaník     46  diváků:     7 m hody: 2/2 – 2/2            Vyloučení:  0 – 3

DHC Plzeň: Malá 1, Turková – Kepková 6/1, Berndardová 4, Dubská 3, Kantnerová, Voráčová, Drozdová 4/1, Pitulová, Tomanová 1, Lásková 3, Rittigová, Kliková, Toušová 1.

Trenér: Pavel TOUŠ

DHK ZORA Olomouc: Poláčková, Habermannová – Maráčková, Kristková, Kuxová 3/1, Kubálková 3, Možíšová 1, Palátová, Krejzlíková, Foretová 3, Grofková, Hejlová 6, Krůpová 9/1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Takže to co jsme celý týden opakovaně signalizovali na našich stránkách  se stalo skutkem.  S velkým respektem ke kvalitě a síle soupeřek, ale  také s velkým sebevědomím jsme signalizovali do světa, že kvalita našeho týmu roste zápas od zápasu. Nebojácně a bez bázně jsme hovořili o tom, že se pokusíme zlomit očekávání, že by na špici bylo vše jasné, ale že se pokusíme zamíchat pořadím. Vše co jsme si předsevzali  se do puntíku naplnilo a potvrdilo, že máme dvojici kvalitních  brankařek, že máme nejméně jednu hráčku (Kuxová), která roste ve velkou házenkářskou osobnost, ale také velkou kvalitu u dalších hráček, jmenujme alespoň některé, Krůpová, Hejlová, Foretová, Kubálková, Možíšová a všechny další.

Pojďme si několika větami přiblížit jak se utkání v Plzni odvíjelo. Základem byl vynikající první poločas, v čele  s neprůstřelnou  brankařkou Anitou Poláčkovou, která jen v prvním poločase zaznamenala 14 úspěšných zákroků, v celém utkání se počet úspěšných zákroků vyšplhal až nad dvacet. Výborná, až urputná obrana, produktivní jak postupný, tak i rychlý útok. Hra družstva byla variabilní, nefungovala-li v průběhu kombinační hra zaúřadovala střelecky Bětka Krůpová. Ve druhém poločase se hra obou celků vyrovnala, v družstvu domácích se začalo dařit vynikající brankařce Michaela Malé, našemu družstvu začala odcházet koncovka vůbec se nedařilo zakončovat do horní poloviny branky a naše nepřesnosti soupeř trestal a začal nebezpečně dotahovat,  přesto se podařilo výhru dovést až do vítězného konce. Na závěr je třeba v celém utkání vyzvednout vynikající kolektiv včetně střídačky, obrovskou bojovnost a vůli po vítězství ze strany celého týmu.

Jak už bylo uvedeno základem úspěšného výsledku byl výkon v prvním poločase. Hanačky vedly od prvních minut a v polovině prvního poločase soupeř vedení stáhl na jednobrankový rozdíl. Rozhodující úder ve vývoji skóre zasadilo naše družstvo soupeři v poslední desetiminutovce prvního poločasu, který naše družstvo vyhrálo jednoznačně 1:6 a položilo tak základ k vítěznému výsledku. Když pak Hanačky krátce po začátku druhého poločasu  navýšily své vedení až na rozdíl osmi branek, začalo se blýskat na výrazný výsledek. Domácí však nesložily zbraně, začaly stahovat vedení našich děvčat za vydatné podobory brankařky Malé, ale také nejzkušenější z hráček Kepkové, která v závěru sama přidala čtyři branky a navíc přidala i ze sedmičky 21. branku kterou začala poslední stíhačku domácích. Ty ještě v následujících 4 minutách dvakrát zahrozily a snížily až na kontaktní branku (23:24), poslední slovo však měla Bětka Krůpovová, která z proměněné sedmičky stanovila i a konečný výsledek.

Autor textu: Václav DOBEŠ