Hanačky držely šanci ještě pět minut před koncem – v závěru padly

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK ZORA Olomouc 31:28 (13:13)

Průběh utkání: 0:1, 1:3, 2:4, 6:4, 9:7, 9:9, 11:9, 12:12, 13:13 – 17:17, 19:18, 19:23, 20:23, 27:27, 31:27, 31:28.

Rozhodčí: Cipov, Klus (oba SR)      400  diváků:     7 m hody: 5/3 – 4/2       Vyloučení: 3 – 4

Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Novotná – Takáčová, Rácková 1, Obstová 6, Gajdošová 1, Špedlová, Königová 4, Pocziková 8, Matušincová 2/2, Ušiaková, Némethová 6/1, Trepáčová 3, Tisajová,

Trenér: Mgr. Ján PACKA

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Haládíková, Polášková – Závišková 7/1, Trumpešová 3, Kapsová, Jansová 2, Sovová, Protivánková, Kašpárková 5, Salčáková 3, Krajčovičová, Gajdošíková 1, Krůpová, Patrnčiaková 7/1, T. Fryčáková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Obě družstva, která se v páteční předehrávce střetla v posledním utkání podzimní části interligy, svádějí v posledních utkáních vcelku vyrovnané souboje, co je ale skoro neměnným pravidlem je to, že Hanačky téměř vždy odjíždějí domů bez získaného bodu. Je to už skoro jakoby zakleté a tradice, do předminulé sezony byl stav výsledků vzájemných zápasů utkání Šaľa – Olomouc až neskutečný, patnáct utkání v Šaľe a patnáct vítězství domácího Dusla v nich. Prvního a zatím bohužel posledního vítězství dosáhly Hanačky až ve svém šestnáctém utkání, což se jim podařilo až 17. března 2018 v Šaľe, když zde vyhrály 25:28. K dalšímu vítězství Hanaček v Šaľe se schylovalo znovu až v pátečním podvečeru, kdy se Olomoučankám podařilo ve 41. odskočit pěti brankami v řadě až na vedení 23:19 a zdálo se, že by se to mohlo Hanačkám znovu podařit. Opak však byl pravdou a domácí v duchu tradice opět dosáhly až na konečné vítězství 31:28.

Pojďme však od úplného začátku páteční předehrávky. Prvních deset minut s dařilo lépe našim děvčatům, které tak přepustily domácím vedení až po uvedených deseti minutách hry. Další průběh byl naprosto vyrovnaný, obě družstva se několikrát vystřídala ve vedení, pohříchu však častěji se to dařilo domácímu týmu až do poločasu, který skončil nerozhodným výsledkem 13:13. Po změně stran se pravidelně střídal nerozhodný výsledek s vedením domácích až do 41. minuty, kdy se podařilo Hanačkám v pětibrankové šňůře odskočit na 19:23 a získat tak zajímavý náskok, zejména zásluhou Ivy Záviškové autorce tří branek. Domácí trenér reagoval TimeTeam outem a domácím se podařilo rychle manko smazat. Zejména po přesné střelbě Némethové, dvěma sedmičkám Matušincové a dalšími dvěma trefami rychlonohé Poczikové bylo vyrovnáno na 25:25. O zlom se ještě pokusila Magda Kašpárková třemi zásahy v řadě, domácí však bohužel vždy okamžitě kontrovaly, stejně tak i na střely Patrnčiakové, které se nevydařila ani poslední sedmička, to už však bylo o výsledku rozhodnuto, domácí vedly 29:27 a ještě v závěru přidaly dvě branky a poslední střela a úspěšná sedmička Záviškové byla jen brankou z milosti nic už neřešící.

Celkově lze říci, že Hanačky bojovaly, v už citovaném úseku hry, kdy se jim podařilo odskočit se projevila větší zkušenost domácího celku, který si závěr pohlídal a vyhrál zaslouženě. Z našich děvčat je potřeba pochválit brankařku Zuzanu Haládíkovou, která předvedla spolehlivý výkon s 14 úspěšnými zákroky.

Autor textu: Václav DOBEŠ