Sedmá výhra v řadě mladších dorostenek a přezimování na špičce tabulky

DHC Plzeň – DHK Zora Olomouc 19:28 (9:12)

Sestava a branky –  Spurná Š., Habermannová K.- Voglová D., Šuplerová N., Vláčilová V., Györe T. 3, Kräuterová T. 4, Opálková L. 2, Smějová Michaela 9, Kubálková A. 3, Dostálová L. 1, Smějová Monika, Machačová M. 6/1, Selingrová K.,Marešová P., Hlaváčková K.

K poslednímu utkání roku 2019 jsme odcestovali do Plzně. Na západ republiky jsme cestovali s respektem a pokorou k výsledkům soupeře, ale s odhodláním naší vítěznou šňůru prodloužit a nedat ani centimetr hřiště zadarmo.
 
Úvod utkání byl z naší strany zakřiknutý a po pěti minutách jsme prohrávali 3:1. Do 25. minuty byl zápas jako na houpačce, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Domácí hráčky nás trestaly především z rychlých protiútoků, kdy jsme se laxně vraceli do obrany. V této části nás několika úspěšnými zákroky držela Šárka Spurná v brance. V závěrečné pětiminutovce na sebe vzala střeleckou zodpovědnost Míša Smějová. Do šaten jsme se rozcházeli za stavu 12:9 pro nás.
 
Tříbrankové vedení jsme si drželi až do 10. minuty druhého poločasu. Závěrečná dvacetiminutovka však patřila nám. Po nešťastném kontaktu Šárky s míčem v brance, po kterém byla mírně otřesená, se do branky postavila Klára Habermannová. Ta se hned několika parádními zákroky předvedla. Změnou obranného systému jsme domácí dostali pod tlak a donutili je ke ztrátám. V útoku jsme hlavně ze druhé vlny dokázali soupeře trestat především ze spojek a křídel. V závěru utkání už bylo vidět na děvčatech obou týmů, že toho mají dost a že se všechny těší na zimní přestávku:). Utkání bylo ubojované, ale holky opět ukázaly odhodlání a velkou disciplínu, které je zdobí celý podzim. V důležitých momentech se nebála vzít na sebe střeleckou odpovědnost Míša Smějová a vsítila několik důležitých branek. Utkání se povedlo obou brankářkám jak Šárce, tak Kláře. 
 
Po podzimní části jsme na druhém místě pouze o skóre za Slavií Praha. Víc než samotné umístění nás těší, jaký herní posun některé holky udělaly. Bohužel některá děvčata se potýkala se zraněními a to se projevilo na jejich hře. Pochvalu však zaslouží všechny za přístup a morálku v tréninkovém procesu.
 
Za nás, trenéry, bychom chtěli poděkovat všem rodičům a fanouškům házené. Přejeme krásné Vánoce, šťastný Nový rok a spoustu zdraví, lásky a pohody v roce 2020.
 
Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský