Vynikající poločas Hanaček v Ostravě na výhru stačil

DHC Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc  23:24  (8:14)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:6, 3:9, 4:11 7:12, 8:14 – 12:15 14:17, 17:19, 20:21, 21:23, 22:24, 23:24.

Rozhodčí: Paululík, Korčák   47 diváků   7 m hody: 1/1 – 3/3   vyloučení: 1 – 3

DHC Sokol Poruba: Nováková, Juřinová – Noworytová, Dybalová, Farářová 6, Misková 3, Vachtarčíková, Prašivková 8/1, Tichá, Bestová, Mihačová 5, Kčerová 1.

Trenér: Borys PETROVSKYY

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Švábová – Roupcová 3, Dušková, Veselá 2, Protivánková 3, Molíková 2, Grofková 1, Kristková, Možíšová 1, Palátová, Dobrovská, K. Kubálková 1, Krůpová 11/3.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

První poločas Hanaček v Ostravě byl jako z říše snů, děvčatům se dařilo na co sáhly, holky bojovaly, dařil se jim přechod do rychlých útoků, výborně zahrála celá obrana podpořená výborným výkonem Polly v brance. Po změně stran se už hra tolik nedařila, soupeř zpřesnil svou hru, chytil se i střelecky, zejména spojky a křídla byla produktivní, konkrétně se dařilo nejvíc Prašivkové a Farářové.

Začátek utkání zastihl ve velké pohodě Bětku Krůpovou, dařilo se jí střelecky jak ze střední vzdálenosti, tak i po průnicích na brankoviště, druhou osobností družstva na začátku utkání  byla Míša Polášková, která zaznamenala jen za první poločas 12 úspěšných zákroků, což byl základ pro úspěch celého utkání. V polovině prvního poločasu jsme vedli 3:7, na začátku poslední desetiminutovky už byl stav 4:11, první poločas skončil naším vedením  8:14. Druhý poločas zahájily lépe domácí děvčata, v prvních deseti minutách poločasu nastřílely 6 branek proti dvěma našim a snížily veden našeho týmy na 14:16. Střední pasáž druhého poločasu se vydařila lépe našemu týmu, když byly i brankově úspěšnější a navýšily své vedení na 17:21. Závěr utkání se proměnil v drama, když se domácím podařilo snížit na rozdíl jediné branky 20:21, naše děvčata však vždy kontrovaly, dvakrát se trefila Bětka Krůpová z dálky a jednou se podařilo skórovat mladičké  Kláře Kubálkové z brejku. Utkání nakonec skončilo zaslouženou, ale i trochu šťastnou výhrou našich děvčat..

Autor textu : Václav Dobeš