Hanačky si upevnily pozici  na 5. příčce interligy

HC Zlín – DHK ZORA Olomouc  22:29  (9:15)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:6, 4:8, 6:11, 8:12, 9:12, 9:15 – 12:19, 15:21, 16:23, 18:25, 20:27, 22:29.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška    86  diváků   7 m hody:4/2 – 2/1    vyloučení:  3 – 4

Sestavy a  branky:

HC Zlín: Benedíková, Vařechová, Stojarová – Nygrýnová 3, Stará 1, Hubová 1, Jagodič 4/2,  M. Sekulová 2, Záhorová 3, Hradilová 2, Mizerová 3, Plachá, Kolářová 1, Gajdošíková, L.Sekulová, Polomíková 1, Křičková 1.

Trenér: Martin SPUCHLÁK

DHK ZORA Olomouc: Polášková – Hurychová 6, Zbožínková, Kapsová1, Jansová, Sovová 1, Kašpárková 5/1, Salčáková 6, Krajčovičová, Severová 2, Salašová 1, Gajdošíková 2, Řezníčková 1, Patrnčiaková 4.

Trenérka: Mgr. Michaela JANOTOVÁ

 

ZASLECHLI JSME NA  TISKOVCE:

Janotová Michaela, trenérka ZORY Olomouc: „Náš výkon byl podpořen velmi dobrou obranou. Vše z ní vycházelo, v útoku se dařila spolupráce s pivotem a střelba ze střední vzdálenosti. Dařilo se hlavně Hurychové na spojce. Myslím, že i psychický stav družstva byl lepší než u domácích. Děvčata hrála s chutí a velmi si to užila.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Po záchraně v Plzni z nás asi všechno spadlo. Bylo těžké děvčata namotivovat. Zopakovali jsme chyby, které jsme dělali celý rok. Netaktická střelba… Opakoval bych se. Jsem rád, že se nikdo nezranil, doufám, že poslední týden ještě zvládneme a utkání v Písku odehrajeme s větším nasazením. Aby to nepůsobilo, že jsme na závěr vykašlali. Soutěž musí mít dobrou úroveň, k zápasu přistoupíme zodpovědně. Se sezónou se chceme rozloučit slušným výkonem.“

               Olomouckým házenkářkám se v letošní sezoně proti Zlínu dařilo, ze čtyř vzájemných zápasů tři vyhrály prohrály jen v jediném, bohužel to je možná stálo účast v play-off, když nečekaně podlehly hned v prvním vzájemném duelu na podzim v Olomouci. Zlíňačky ve středu porazily Plzeň a potvrdily tak své udržení v soutěži i pro příští ročník, i to možná přispělo k jejich sobotní porážce, alespoň trenér Spuchlák ze Zlina to tak viděl, že děvčatům jakoby chyběla motivace. To Hanačky hrály ve Zlíně s chutí, na lavičce už se děl třetí trenér, tentokrát žena – Míša Janotová, která jako by nalila holkám pohodu a radost ze hry. Ve velkém stylu se blýskla také v brance Míša Polášková, která hned v úvodu kryla obě sedmičky domácích kanonýrek, v půlce prvního poločasu už měla na svém kontě sedm úspěšných zákroků a pokračovala v nich až do konce zápasu.

              Naše holky začaly utkání ve velkém styl prvních patnáct minut si dělaly s domácím družstvem co chtěly, v polovině poločasu vedly 3:7, na začátku poslední desetiminutovky navýšily své vedení na 5:11, poločas skončil jejich vedením 9:15. Po změně stran Olomoučanky  ještě své vedení zvýraznily, na rozdíl devíti branek 12:21 v 8. minutě, Poté se hra   a brankový příděl hostujícího celku srovnal čtyř minuty před koncem domácí dotáhly dokonce až na pětibrankový rozdíl 20:15, víc jim však už Hanačky nedovolily, naopak v závěru navýšily své vedení na konečný sedmibrankový rozdíl.

               Jak už bylo v úvodu uvedeno, ve velkém stylu absolvovaly zápas Míša Polášková v brance, byl to jeden z jejích výborných výkonů. Střelecky se prosadily obě mladé spojky Hurychová a Kašpárková, z křídel byla tentokrát nejlepší Salčáková, Anička Patrnčiaková sehrála svůj standard. Z domácího družstva žádná z hráček nevybočila z průměru, celé družstvo působilo celkově jakoby mdlým dojmem.

Autor textu: Václav Dobeš