Mladší dorostenky si připisují další dva body

Sokol Poruba A – DHK Zora Olomouc 27:37 (10:19)

Sestava a branky – Spurná Š.,- Spurná Š.,- Coufalová A., Selingrová K. 3, Litvínová E. 1, Janků N., Maráčková M. 1, Kuxová N. 7, Hejlová Š. 5, Smějová Michaela 4, Smějová Monika, Machačová M. 4, Kubálková K. 7, Spurná M. 1, Krejzlíková E. 4

K poslednímu venkovnímu utkání jsme odjeli do průmyslového města Ostravy – Poruby. 
 
Úvod utkání byl až do stavu 3:3 vyrovnaný, kdy se soupeř prosazoval střelbou z hranice devíti metrů. Včasným přistupováním a zlepšenou obranou jsme se dostali k naší hře, kdy jsme skórovali jak z rychlého přechodu, tak z postupného útoku. Opravdu byly vidět moc pěkné házenkářské momenty. Po nacvičených kombinacích dokázala naše děvčata dávat s lehkostí branky. Největší radost máme z toho, že konkrétní situace řeší podle dění na hřišti (rozhodovací proces) a ne podle stereotypů. O utkání bylo rozhodnuto již v prvním poločase, kdy jsme soupeři odskočili až na devítibrankový rozdíl. Druhý poločas byl vyrovnaný, kdy domácí hráčky přidaly na důrazu a nebály se řešit situace 1:1.
 
Do utkání zasáhly všechny naše hráčky, ale ne každá dokázala svou šanci náležitě využít. Jsou věci, na které se musíme do příští sezóny zaměřit, hlavně pohyb bez míče a hra 1:1. Tímto vítězstvím jsme potvrdili čtvrté místo v tabulce. Poslední utkání ročníku 2018/2019 odehrajeme na domácím hřišti s týmem z Hájů.  
 
Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský