Vynikající házená v podání starších dorostenenek Mostu a Zory

DHK Baník Most – DHK ZORA Olomouc 26:25  (15:14)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 5:4, 6:8, 8:8, 11:11, 13:13, 14:14, 15:14 – 18:17,  22:17, 22:19, 25:19, 26:21,26:25.

Rozhodčí: Kundrata, Ransdorf   84 diváků     7 m hody:8/6 – 3/3   vyloučení: 4 – 4

Sestavy a branky:

DHK Baník Most: Ebrlová, Maxová – Zemanová 3/2, Königová 51,Mauleová, Krbcová 5, Šilhavá, Pokorná, Rubinová 4/2, Rudincová 1/1, Kašparová,,Kroftová 2, Poláková 5, Hrbková 1.

Trenér: Martin SPUCHLÁK

DHK ZORA Olomouc: Poláčková, Habermannová – Dušková, Maráčková, Kristková, Kuxová 10/3, Kubálková 1, Možíšová 4, Opálková 1, Machačová 1, Krejzlíková 3, Foretová. Grofková, Hejlová 5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Vyrovnané a kvalitníi utkání straších dorostenek se hrálo v neděli jako předzápas před utkáním Champinos League v Chomutově. Zápas dvou vyrovnaných týmů byl lahůdkou pro příznivce dorostenecké házené. Průběh utkání  byl od začátku vyrovnaný , od prvních minut převzaly otěže Hanačky, hra se však brzy vyrovnala a až do konce poločasu tahaly za delší konec domácí hráčky, jejich vedením skončil také první poločas. Vyrovnané utkání pokračovalo také po změně stran, prvních osm minut se obě družstva střídaly ve vedení, poté však se podařilo domácímu týmu desetiminutový trhák, zprvu jen čtyřbrankový, hostujícímu  týmu se podařilo snížit ale vzápětí domácí družstva přidalo další tříbrankovou sérii, která navýšila vedení domácích na  25:19. Závěr však patřil našem týmu, od stavu 26:21, nasázelo domácímu týmu čtyři branky v řadě a jen málo chybělo aby si odvezlo nejméně alespoň cenný bod. Vše se bohužel rozhodlo v kritickém úseku kdy se domácím začalo dařit vše, naše děvčata naopak neproměnila v těchto chvílích několik vyložených šancí včetně nastřelených tyčí, prostě se přestalo dařit. To se však někdy stává. Jinak ale naše družstvo (stejně tak jako soupeř), předvedli nadprůměrný výkon, zasluhujícího  si velkého ocenění.

Autor textu: Václav DOBEŠ