Drama na Žitném Ostrově – Hanačky vezou dva body

MŠK Dunajská Streda – DHK ZORA Olomouc 25:26  (13:14)

Průběh utkání: 1:0, 2:1, 3:3, 5:5. 8:8, 9:10, 12:12,13:14 – 13:15, 14:17, 18:18, 20:20, 21:20, 21:23, 21:24, 23:24, 24:25, 25:26.

Rozhodčí: Daňo, Vydra (oba SR)   198 diváků   7 m, hody: 7/6 – 2/1  vyloučení: 2 – 4

Sestavy a branky:

MŠK Dunaj.Streda: Bundová, Oláhová – Lekéšová 3, Bizik 6/2, Kázmerová, Kozma, Brunczvik, Straková 4, Meszáoš, Szabo 2, Demeter, Rajnohová 8/4, Bugárová 2.

Trenér: Xavier Mena Hoekendijk

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Haládiková, Polášková – Závišková 5, Trumpešová 3, Kapsová, Jansová, Sovová, Protivánková, Kašpárková 3, Salčáková 7, Krajčovičová, Řezníčková, Krůpová 2, Patrnčiaková 1/1, T. Fryčáková 5.

Trenér:Libor MALÍNEK

Olomoucké házenkářky sehrály v nedělním popoledni další z obtížných zápasů interligy, když cestovaly na samotný jih Slovenska, za soupeřem o němž toho před zápasem opravdu moc nevěděly. Věděly pouze to, že je v žádném případě nebude čekat žádná selanka, ale tvrdý boj se soupeřem, který bude chtít za každou cenu uplatnit své největší zbraně, vycházející z tradičních prvků maďarské házené,  z nichž nejméně  devadesát procent místních obyvatel a samozřejmě i sportovkyň  a populace jako takové – pochází.  Předpoklady se do puntíku vyplnily, domácí hráčky nevynechaly jedinou  šanci  k zaútočení, rychlost, variabilita provázely domácí tým po celý zápas. Našim děvčatům nezbývalo nic  jiného než se rychlosti domácích vyrovnat, ještě že v družstvu máme také dost podobných rychlostních typů hráček (Salčáková, Fryčáková, Krajčovičová, ale také Patrnčiaková, která ale odseděla zase zápas na střídačce, protože jí zatím zdravotní stav víc nedovolil.

Většinu hrací doby se hrála vyrovnaná partie což platí hlavně o prvním poločase, kdy se obě družstva několikrát vystřídala ve vedení a jen sporadicky se některému z obou soupeřů podařilo získat více než jednobrankový náskok. Situace se příliš nezměnila ani po změně stran, se obraz hry příliš nezměnil, na začátku poločasu se Hanačkám podařil tříbrankový mini trhák na 14:17, v polovině poločasu se již zase průběh srovnal a domácím se dokonce podařilo  jít do vedení 21:20. Na začátku poslední desetiminutovky Hanačky opět získaly tříbrankový náskok zásluhou dvojice Salčáková, Trumpešová a vedly 21:24. Domácí družstvo však nesložilo zbraně, a zejména zásluhou proměněných tří sedmiček Rajnohové  opět zahrozilo  a snížilo na kontaktní branku 24:25. Rozhodující branku na dvou gólový rozdíl zařídila také ze sedmičky Patrnčiaková, drama pak ukončila poslední sedmičkou opět Rajnohová, posledních 23 sec. však už Hanačky dohrály a vítězství udržely..

Mladá brankářka Polášková znovu potvrdila, že jí sedí zapeklité koncovky, v době největšího tlaku domácích se jí podařilo sérií devíti zákroků v rozmezí mezi 20. – 30. minutou  prakticky rozhodnout, domácí  se zmohly pouze na tři sedmičky !!!  Mezi klíčové hráčky v našem družstvu patřila především Nikola Jansová a to jak v obraně, tak i v útočné fázi, i když se to nijak  střelecky nepromítlo. V našem družstvu se dařilo střelecky především Záviškové a oběma křídlům Salčákové a Fryčákové. Celé družstvo však zaslouží pochvalu za bojovnost.

Autor textu: Václav DOBEŠ