První porážka mladších dorostenek v této sezóně

DHK Baník Most  – DHK Zora Olomouc 36:26 (13:13)

Sestava a branky – Spurná Š., Mocňáková A.- Voglová D., Györe T. 1, Hlaváčková K., Kräuterová T. 7/1., Šuplerová N., Opálková L. 1, Kubálková A. 3/1, Dostálová L. 4/2, Machačová M. 3, Selingrová K., Kuxová N. 1/1, Krejzlíková E. 6/2

Ve čtvrtém kole jsme odjížděli na horkou půdu k jednomu z favoritů celé soutěže do Mostu. Jelikož dospělý tým žen Mostu postoupil do hlavní soutěže Ligy mistrů a jejich domácí hala nesplňuje požadavky EHF, odehrála se i obě dorostenecká utkání na zimním stadionu v Chomutově. K utkání jsme odjížděli v neúplné sestavě a šlo nám především o to odehrát kvalitní utkání. První poločas byl velice vyrovnaný, kdy se oba týmy střídaly ve vedení až na poločasový stav 13:13. Obrana v prvním poločase fungovala vcelku dobře, i když jsme museli dosti improvizovat. Děvčata, která nastupují převážně na křídlech, musela zaskakovat pro ně na nezvyklých postech spojek a pivota. To se podepsalo především v útoku.

Ve druhém poločase se potvrdila síla soupeřek, které úvodní desetiminutovku vyhrály 10:2 a o utkání tak rozhodly. Především velice kvalitní obranou a druhou vlnou nás domácí přehrávaly a zaslouženě vyhrály. Naše děvčata zaslouží pochvalu. I ve značně kombinované sestavě odmakaly celé utkání, i když se kvalita soupeřek nakonec projevila. Utkání se povedlo jak v obraně, tak v útoku Leoně Dostálové a Terce Kräuterové.

Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský