Vítězství mladších žaček „A“

DHK Zora Olomouc „A“ : SK Žeravice 18:14 (11:7)

Sestava a branky: Krajcová – Šmídová 2, Habermannová 2, Holotíková, Skácelová 1, Hlačíková 2, Zlámalová 1, Smetková 6/1, Pivodová, Zdráhalová, Divišová 2, Krapková 1/1, Skálová 1

Další zápas, sehrál tým mladších žaček „A“ opět na domácí palubovce, tentokrát proti týmu SK Žeravice. Před zahájením toto utkání, jako vždy, dostaly holky v šatně pár důležitých informací, aby byly na hru pořádně připraveny. Hlavně jsme chtěli zlepšit pohyb a důraz. Úvodní část zápasu – osobní obranu holky sehrály výborně, byly v pohybu, „praly“ se o míč, zakončovaly, nedělaly zbytečné ztráty a hlavně se snažily nedat prostor soupeři. Tuto část holky jasně vyhrály 10:5, a to zaslouženě! Zářivý moment, který zaskočil nejen tribuny, bylo, kdy Kača S. po zisku míče asi 10m od brány pustila na branku soupeře z výskoku „jedovku“, která skončila nechytatelně v šibenici.

V další části holky nepolevily a předváděly dobrou obranu, zajišťování, přebírání pivota, přistupování atd., s ještě větším důrazem bychom určitě dostaly o pár branek méně, ale nejde vše hned. V útoku nám hra trošku skřípala, soupeř měl dobře organizovanou obranu, přes kterou se holky složitě prosazovaly. Opět bylo málo střel od spojek, ať z výskoku či ze země, na toto se budeme určitě na tréninku zaměřovat. Přihrávky na pivota nebyly tak úspěšné jako v minulém zápase, křídla se prosadila i za cenu malých bolístek, několik výborných zákroků, předvedly obě naše brankařky. Na celkovém skóre se podílelo 9 hráček, celý tým si zaslouží velkou pochvalu a gratulaci k prvním bodům. Další zápas hrajeme v neděli s TJ Sokol Centrum Haná A.

Trenér: Jaroslav Hlačík
Asistent: Aleš Krapka