Starší žačky A nestačily na Zlín

HC Zlín A – DHK Zora Olomouc A 35:24 (20:10)

Sestava a branky: Mocňáková, Šinclová – Vláčilová, Stroupková, Kräuterová 9, Dostálová 4, Ryšánková 2, Neumannová, Polesová, Kubálková 6, Hlaváčková 3.

K dalšímu utkání odjely starší žačky A do Zlína. Po pár minutách, to vypadalo na velice kvalitní utkání, kdy obě družstva předváděly rychlou házenou plnou zajímavých házenkářských akcí. Bohužel naše děvčata držela ze soupeřem krok v prvním poločase pouze prvních deset minut, potom holky začaly stresovat, špatně vyhodnocovat situace a neproměňovat vyložené šance. Soupeř nezaváhal, ještě zrychlil svojí hru a vytvořil si slušný náskok. Tento náskok si udržel do konce poločasu.

V druhém poločase naše holky začaly více bránit a komunikovat spolu v obraně, dostaly se znovu do zápasu, navzájem se povzbuzovaly a bylo vidět, že zápas ještě nechtějí vzdát. Bohužel, i když se týmu znovu dařilo držet se soupeřem krok, náskok soupeře se stáhnout nepodařilo. Ke konci zápasu šla na holkách vidět únava, což se projevilo hlavně v obraně dvouminutovými tresty, kdy už jsme soupeře nestíhaly na nohách. Utkání ve Zlíně určitě nebylo z těch dobrých, které děvčata tuto sezónu odehrály, ale alespoň víme, na co se v tréninku musíme více zaměřit. Na většině hráček v týmu byl vidět během zápasu zbytečný strach a stres, který byl příčinou spousty chyb. Jinak měl tento zápas určitě kvalitu dané kategorie. Další utkání čeká holky v sobotu 20.10. ve 12:00 hodin v domácím prostředí.

Trenéři: Kateřina Hlaváčková, Klára Sovová, Alois Sedláček