Hanačky získaly svůj první bod, je ze souboje se Slavií   

DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha  17:17  (7: 6)

Průběh utkání: 1:1, 2:3, 2:5, 7:5, 7: 6 – 8:10, 11:9, 11:12, 14:13, 15:14, 152:16, 17:16 17:17.

Rozhodčí: Krobothová, Smékal   86 diváků   7 m hody: 6/4 – 3/1   vyloučení: 2 – 5

Sestavy  a branky:

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Švábová – Roupcová 6/4, Veselá 2, Protivánková, Molíková, Grofková, Kristková 1, Možíšová 4, Foretová 2, Palátová, Dobrovská, Krůpovká 2.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

DHK Slavia Praha: Řezáčová, Vávrová – Martínková 4, Brožová 2, Trojanová Škvorová, Obořilová, Pavliščáková,  Vítová 2, Temerová 1, Hynková 6/1. Linhartová  1.

Trenér: Michal ČERVENKA

          Výborného výsledku dosáhly starší dorostenky Olomouckého družstva, když v domácím prostředí dokázaly získat svůj první bod v soutěži, přesto, že proti nim stál lídr soutěže a vedoucí celek. Slavistky přijely do Olomouce s cílem udržet si plný bodový  zisk. Od  prvních minut sobotního střetnutí se jim toto dařilo naplňovat a po deseti minutách svítil na ukazateli skóre stav 2:5 v jejich prospěch. Bylo  ale naprosto zřejmě, že ani naše holky nemají v úmyslu  vyklidit své pozice, a krůčku po krůčku se jim to začalo zdařit, a když se podařilo uhájit čisté skóre prvního poločasu až skoro až skoro do jeho závěru, mohlo to znamenat dost vážné nahlodání Slavistického sebevědomí, škoda poslední branky v síti domácí branky. Favoritky pochopili hrozící nebezpečí a když se domácím děvčatům nepodařilo ubránit slibný tříbrankový náskok 11:8, na počátku  druhého poločasu začala se bohužel karta obracet.  V polovině  druhého poločasu bylo srovnáno a začalo se nanovo.

          Do konce utkání však ještě bylo třeba odehrát 15 minut a o ničem ještě nebylo rozhodnuto. První impuls to závěru vyslaly  Hanačky, poslední desetiminutovku zahájily jednobrankovým vedením. Poslední tři minuty ovládly hru Pražanky, ujaly se vedení 15:16, dvě mladé, mladší dorostenky, nejprve Roupcová se sedmičky vyrovnala a stejně mladá Foretová poslala domácí do vedení. Poslední slovo však měly nakonec přece jen hostující děvčata, když brankařka Řezáčová po konečném čase nakonec poslední sedmičku chytila. O body se tak šťastně nakonec rozdělili oba soupeři, bohužel však oči pro pláč zbyly našim statečným děvčatům.  I takové drama může být pro naše mladé do budoucna velkou školou.

Autor textu: Václav Dobeš