Hanačky přivezly oba body ze Slovenska

HK Sokol  Bánovce n. Bebr – DHK ZORA Olomouc  21:28  (12:12)

Průběh utkání: 1:0, 3:3, 4:5, 6:7, 7:9, 11:11, 12:11, 12:12 – 13:15, 16:17, 19:17, 20:26, 21:28.

Rozhodčí: Oťapka, Zubo (oba SR)         diváci: 150     7 m hody 4/2 – 5/4      Vyloučení: 4 – 2

Sestavy a branky:

HK Sokol Bánovce n. Bebr.: Sabalošová, A. Bežová – Michnová 5/1, Bencová, M. Bežová, Galková 1, Rarcková, Turková 4, Hollá 2, Hullmanová, Vaňková, Šipláková 1, A. Obstová 2, Matušincová 5/1, K. Obstová 1, Kucharčík.

Trenér: Richard   MAKÝŠ

DHK ZORA Olomouc: Haládíková, Polášková – Hurychová 3, Závišková 2, Kapsová Sovová 5/2, Kašpárková 1, Salčáková 1, Žáčková, Krajčovičová, Salašová 2, Gajdošíková 3,Řezníčková 1, Patrnčiaková 6/2, Chlandová 4.

Trenér: Jan HEGAR

          V páteční předehrávce 6. kola MOL ligy házenkářek to Hanačky neměly na  Slovensku vůbec lehké. Do autobusu na Slovensko nenastoupila celá čtveřice Olomoučanek, většinou hráček základní se stavy, které z důvodů nejrůznějších   neduhů (Raškovou, Severová, Trumpešová a Jansová v sestavě chyběly. Domácí družstvo vyrukovalo do utkání mimo jiné s hvězdou nejvyšší velikosti, když teprve do třetího zápasů v sezoně se do domácího dresu oblékla kanonýrka vskutku excelentní. Z nedalekého Partizánského podobně jako v minulé sezoně posílila družstvo Klaudia Michnová, která v předchozích sezonách kralovala v tabulce střelkyň intergligy. V osmi interligových sezonách třikrát anketu vyhrála a dvakrát skončila těsně na druhém místě a ani v dalších sezonách mezi nejlepšími  nechyběla.

          Utkaní začalo ve svižném tempu,, obě družstva se od začátku několikrát vystřídala ve vedení, v první části se více dařilo domácím hráčkám, Hanačky se poprvé dostaly do tříbrankového vedení (6:9)  na začátku poslední desetiminutovky. Nicméně to šaten se p poločase šlo za nerozhodného stavu 12:12. Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, domácím se dařilo stále držet krok ve vývoji skóre, byly stále   aktivnější. Až polovina druhého poločasu zaznamenala rozhodující obrat ve vývoji. Olomoučankám se podařil šestibrankový brejk a během šesti minut otočilo vývoj ze stavu 20:19 na 20:25,což se ukázalo jako rozhodují moment celého utkání. Naše družstvo už v posledním minutách žádné velké drama nepřipustilo. Bylo těžce vybojované ale ve svém konečném důsledku zasloužené vítězství na houževnatým soupeřem.

 

Autor textu: Václav Dobeš