Ve třetím kole přijede na Hanou Duslo Šaľa

             Po dvou kolech MOL ligy jsou v čele interligy oba slovenští favorité Dunajská Streda a Michalovce. Dun. Streda má o zápas víc (předehrávala s Ruchem Chorzów), Michalovce mají zase za sebou vítězný zápas s Baníkem Most a to se cení ! Další dvojice s nulou na svém kontě už tak velkou samozřejmostí asi nejsou. Píseckým Sokolkám k tomu stačilo doma porazit Šalu a přivézt si od svých jmenovkyň z Ostravy oba body. A to je trojice zatím s čistým kontem všechno. Dalšími v řadě jsou pak už další nečekané Západočešky v čele s navrátilkyní ze Slavie Veronikou Gajdůškovou, která se vrátila domů a drží prapor hodně vysoko. V dalším pořadí jsou dvoubodoví Most Zlín, Slavia, Poruba a Kynžvart, tedy týmy s jednou výhrou a jednou porážkou, kde trochu překvapivě figuruje Kynžvart ale asi tam patří. S jediným bodem trojice, od které se rozhodně čekalo trochu víc Šaľa, Olomouc a Chorzów a bez bodového zisku zatím Hodonín a nováček Stupava. Pořadí týmů se bude samozřejmě v každém kole měnit a jde o to kdo v prvních kolech zachytí rozjezd a kdo se naopak bude trmácet vzadu a bude se snažit „ujíždějící vlak dohonit“.

               Další šlágr nově se rozjíždějící soutěže se dá očekávat v sobotním podvečeru, když úřadující  český mistr Baník Most zavítá na jižní Slovensko, kde na. Zvědavi budeme jistě na to, jak si v dalším utkání proti favoritovi (po Olomouci a v Šaľe) povede Plzeň, která bude čelit dalšímu z popředních celků Sokolu Poruba, který trochu překvapivě ztratil před týdnem oba body doma se Sokolem Písek. Pražská Slavia má vroubek z 1. kola, když nestačila doma právě na Sokol Poruba, která si odvezla z Edenu oba body do Ostravy. Slavia si však musí dát pozor i na Kynžvart, který umí překvapit.  Předposlední sobotní střetnutí je připraveno na Moravě, kde se bude hrát tradiční derby ve Zlíně, kam přijede Hodonín. Svěřenkyně trenéra Střelce budou v sobotu hrát už své třetí utkání na venkovním hřišti když, v prvních dvou kolech odehrál dvě utkání na půdě favorizovaných slovenských lídrů Iuventy a Dun. Stredy. Hodonínský celek však nebude favoritem ani v sobotu ve Zlíně, bodová ztráta by pro Zlíňačky byla obrovským překvapením, i když v derby bývá často i favoritům nelehko. Ve dvou nedělních zápasech budou favority oba domácí týmy. Zatím bez bázně a hany bojující Jihočeské Sokolky si patrně poradí i se slovenským nováčkem, který ještě žádné velké překvapení nepředvedl a tak předpokládáme, že se bude jednat asi o hru kočky s myší, nebo se mýlíme ? Jen těžko se bude mýlit i poslední domácí tým  Iuventa Michalovce, jeho hráčský kádr má nepochybně větší kvalitu než Polky i když se také jedná o devítinásobného polského šampióna. RUCH Chorzów může v některých zápasech MOL ligy  své soupeřky zaskočit, každopádně to ale nebude proti soupeři kvality Iuventy.

               V posledním sobotním utkání nastoupí proti sobě dva účastníci nedávného turnaje o Pohár míru v Olomouci kdy a po velkém boji vyhrála naše děvčata. Jinak vzájemná utkání obou soupeřů bývají vyrovnaná, většinou v Šaľe, vítězí Šaľa, v Olomouci častěji domácí ZORA Na příklad v posledních zápasech v Olomouci 2020/21 31:23, 18/19 27/25, 17/18 28/29. Uvidíme jak se oba soupeři představí v sobotním zápase v Olomouci V soubojích nejde třeba o pravidelné střídání výher a porážek, výsledky bývají většinou nahodilé, nejde o to jak se říká jak se jeden z tymů vyspí atd.. Samozřejmě budeme přát naším barvám ale svět se nezboří pokud třeba náhodou nevyhrajeme. Takže přejme si : ZORA DO TOHO  !!!

 

Rozpis MOL ligy 3. kolo 

Sobota 18. 09. 2021 v 15:00 hod.: DHC Plzeň – DHC Sokol Poruba                            (Veselý – Zelenka)

Sobota 18. 09. 2021 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – Házená Kynžvart                      (Hájek – Kozler)

Sobota 18. 09. 2021 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – Slovan Duslo Šaľa (Bareš – Uhlíř)

Sobota 18. 09. 2021 v 18:00 hod.: HC DAC Dunajská Streda – DHK Baník Most         (Budzák – Zámečník)

Sobota 18. 09. 2021 v 18:00 hod.: Handball PSG Zlín – HK Hodonín                            (Kosmák – Halada)

Neděle 19. 09. 2021 v 15:00 hod.: Sokol Písek – AHT HC Tatran Stupava                  (Králíček – Letev)

Neděle 19. 09. 2021 v 15:00 hod.: MŠK Iuventa Michalovce – KPR RUCH Chorzów   (Vydra – Nemčíková)

Autor textu  Václav Dobeš