Mladší dorostenky vybojovaly první dva body

DHK Zora Olomouc – Handball PSG Zlín 34:33 (18:20)

Sestava a branky: Helísková T., Jurečková L.- Žůrková Z., Hynková N. 11/2, Floriánová N. 2, Jurečková M., Veselá J. 1, Habermannová N. 2, Horutová J. , Smetková A. 9/2, Krajčová L., Krajčová M. 3, Marešová P. 6, Hlačíková L.

V domácím prostředí se naše děvčata utkala s dalším moravským rivalem, tentokrát ze Zlína. I s tímto soupeřem jsme se setkali v přípravném turnaji v Otrokovicích. Tehdejší utkání bylo velice vyrovnané, což se potvrdilo i nyní v soutěži. Vývoj skóre celého utkání byl jako na houpačce. V prvním poločase jsme si udržovali mírný náskok, a to až do 25. minuty, kdy byl stav 16:15. Soupeř však závěrečnou pětiminutovku zvládl lépe. Hlavně díky našim nevynuceným chybám jsme darovali soupeři mírný náskok 20:18.  V poločase bylo potřeba zvednout v šatně hlas a holky vyhecovat k většímu důrazu, jelikož naše obrana byla žalostná. Dvacet branek za poločas je opravdu moc!

Děvčata si vzala pokyny k srdci, přidaly na důrazu v obraně a za tři minuty bylo vyrovnáno. I ve druhém poločase se přelévalo skóre, ale žádnému týmu se nepodařilo odskočit na víc jak dvě branky. Ve 26. minutě byl vyrovnaný stav 32:32. Nikča Hynková vzala zodpovědnost na sebe a brankou a vybojovanou sedmičkou jsme odskočili o dvě branky a soupeř v závěru už jen snížil na konečný stav 34:33.