Hanačky i podruhé v Olomouci porazily Šaľu  

DHK ZORA Olomouc – Slovan Duslo Šaľa 24:20 (11:11)

Průběh utkání: 2:0, 3:1, 3:5, 5:5, 5:7. 10:7, 10:10, 11:11 – 13:11, 13:14, 17:14, 19:16, 20:18, 23:18, 23:20, 24:20.

 Rozhodčí: Bareš, Uhlíř        Počet diváků: 126           7m hody:  6/3 – 6/2          Vyloučení: 5 – 6

 Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Haládikova, Polášková – Závišková 1, Kapsová 1, Sovová 1, Jansová 1, Roupcová, Krajčírová 2/2, Machačová, Fryčáková 4, Možišová 3, Hejlová, Kuxová 4, Kubálková, Kubáčková 7/1 .

 Trenér: Libor MALÍNEK

Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová, Rácková 3, , Vargová 1, , Königová 3, Pócziková 3, Ščipová 3, Ušiaková, Tulipánová 1, Matušincová 2, Szomogyi 2/2, Zlatinská, Varjassiová 1, Ratvanská 1.

Trenér: Peter PČOLA

Pro nás to josu strašně důležité body. Věděli jsme, že tento zápas bude hodně těžký a budou rozhodovat maličkosti. Šala je tradiční soupeř v přípravě, s kterým jsme sehráli tři utkání. Jak mi, tak soupeř jsme neměly dobrý start do sezony a proto zisk bodů pro oba týmy byl hodně klíčový. Zápas jsme začali dobře, ale pak přišla dvě vyloučení za sebou a Šala toho využila a dostala se do vedení. Musím říci, že k tomu přispělo hodně neproměněných šancí. V rozmezí 5 až 15 min. jich bylo šest nebo sedm. Jsem rád, že se to nepromítlo do další fáze utkání a holky se z toho otřepaly a poločas skončil remízou.

Rozhodující náskok jsme získali v polovině druhé půle, kdy jsme odskočili na rozdíl čtyř branek. Byl to důsledek výborné obrany podpořený výborným výkonem brankářky Haládikové. Takticky dobře zvládnutý závěr utkání vedl k zisku dvou bodů.  Nechci vyzdvihovat jednotlivé hráčky, ale byl to kolektivní výkon, který vedl k tíženým bodům. Doufám, že na tento bojovný výkon navážeme příští týden, kde zajíždíme na půdu Poruby a nevrátíme se domů s prázdnou.
 
Hodnocení trenéra Libora Malínka

               Dramatické utkání na Hané se oboustranně odbývalo v režii gólmanek na obou stranách hřiště a obě, jak zkušená domácí Zuzana Haládíková, shodou okolností odchovankyně šaľanské házené, která stráží už čtvrtým rokem branku konkurenčních Hanaček a na druhé straně mladičká, ještě ne dvacetiletá Viktoria Voržáčková. Obě se zasloužily měrou vrchovatou na tom, že výsledné skóre bylo takové jaké nakonec bylo, žádné střelecké dostihy, spíš solidní házená s nadprůměrným výkonem obou brankařek. Pokud jde o průběh utkání, první čtvrtina byla, absolutně vyrovnaná což potvrzuje i výsledné skóre 4:5 a závěr poločasu pak nejprve Šaľa dvakrát skórovala a upravila své vedení na 7:6, následoval pětiminutový úsek na vedení domácích na 10:7 a závěr poločasu obstarali hosté, kteří srovnali na poločasových 12:12. Prvních sedm minut po přestávce se oba týmy střídaly ve vedení, do stavu 14:14, pak následoval brejk domácích děvčat na 17:14. V začínající druhé polovině druhého poločasu až do začátku poslední dvacetiminutovky za stavu 20:18 se podařilo domácímu družstvu brejknout na rozhodující náskok 23:18 a naše děvčata dramatickou koncovku nepřipustila a v klidu zápas dohrála. Zajímavý byl vývoj sedmimetrových hodů. Zatímco Šaľa měla v prvním poločase výhodu zahrávání 5 sedmiček úspěšné byly jen ve dvou případech (Somogyi) naopak neúspěšně Šaľa v prvním poločase zahrála 7 m hody dokonce třikrát (Matušincová, Somogyi a Vargová) a ještě jednu neúspěšnou sedmičku neproměnila Pocsiková. Naproti tomu domácí hráčky zahrávaly také šest sedmiček v prvním poločase Kuxová neproměnila a Kubáčková byla úspěšná ve druhém poločase nejprve Kubáčková dvakrát neproměnila, tu druhou po dorážce ano, na závěr pak se trefila dvakrát Krajčovičová.

Autor textu: Václav Dobeš