Obě družstva mladších žaček odstartovaly soutěž v Žeravicích

Obě dvě družstva mladších žaček nastoupily ke svému prvnímu utkání letošní sezóny v nové hale v Žeravicích, kde předešlý víkend odehrály přípravný turnaj. Nejprve byla na ředě mladší děvčata, která se ještě více méně s hrou na velkém hřišti seznamují. První utkání pro ně bylo také novinkou ve formě trochu jiných pravidel a například shot outů, které v mini házené nejsou. Děvčata bojovala celé utkání o každý míč, zápas nakonec skončil ve prospěch domácího družstva, tedy 11:5 pro Žeravice. 

O rok starší děvčata naskočila na hřiště hned po svých kolegyních, herní projev tohoto družstva byl o trochu lepší hlavně z důvodu, že v této kategorii většina děvčat hraje už druhý rok, bohužel však v minulé sezóně stihlo družstvo odehrát pouze dvě utkání. Na velkém hřišti se však holky už trochu lépe orientují a pravidla handballu pro ně nejsou žádná novinka. Utkání bylo po většinu času velice vyrovnané, domácí družstvo však lépe proměňovalo své střelecké šance a proto i v tomto utkání zůstaly body v Žeravicích. 

Všechna děvčata však zaslouží velkou pochvalu za nasazení a přístup k utkání. Důležité je, že se holky nebojí střílet a své šance si dokáží vytvořit, věříme, že všechno se bude zápas od zápasu zlepšovat. Tato utkání jsou pro trenérský tým hlavně nejlepší zpětnou vazbu, na co se v tréninku nejvíce zaměřit.