V Ostravě se zrodil až neuvěřitelný výpadek Zory Olomouc

DHC Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc 24:11 (8:7)

Průběh utkání: 0:2, 1:4, 6:4, 8:5, 8:7 – 9:8, 14:9, 16:10, 19:11, 24:11.
Rozhodčí: Valášek, Vychodil, 124 diváků, 7 m hody: 1/1 – 1/0, vyloučení: 4 – 3

Sestavy a branky
Sokol Poruba: Roháčková, Mácalová, Mučková – Konečná 2, Maiwaelderová 4, Sekulová 2, Polášková 6/1, Rechtorisová 6, Minarčíková 2, Revajová 2, Miháčová, Varmužová.
Trenér: Peter OLŠAVSKÝ

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 1, Růžičková, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková 1, Salčáková 2, V. Fryčáková, Krajčovičová, Severová 2, Kubáčková 3, Salašová 1, Gajdošíková 1,  T. Fryčáková.
Trenér: Jan HEGAR

Hlasy obou trenérů po utkání v Ostravě

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „V prvním poločase nám fungovala obrana, ale v útoku jsme vstřelili jen osm gólů, takže na to jsme o přestávce apelovali. A podařilo se nám nasazení z obrany přenést i do útoku a jsem rád, že děvčata dokázaly navázat na zápas v Michalovcích. A to i přesto, že jsme měli jednu delší přestávku. Věřím, že ve středu v Praze proti Slavii se opět dokážeme zmobilizovat a podat podobný výkon, protože tam to bude zase o něčem jiném.“

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Musím se přiznat, že v podstatě nemám, co hodnotit, protože soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Byl lepší ve všech činnostech. My jsme kromě prvních sedmi minut nebyli důstojným soupeřem, náš výkon nesnesl žádná měřítka a to, co se dnes stalo, považuju za něco neuvěřitelného. To, že se nám nedaří ve hře spojek, neznamená, že se na to některé hráčky mohou vykašlat. Určitě si to budeme muset rozebrat a udělat nějaké změny. Co jsme předvedli, do Interligy nepatří, tím ale nesnižuji výkon domácích. My se z toho musíme poučit.“

 

         V utkání obou soupeřů v tabulce nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít k nějakému kolapsu Hanaček, to naopak z počátku zápasu hledaly svou vlastní tvář spíš domácí házenkářky, které se nebyly schopny srovnat s vlastní útočnou hrou a skóre víc narůstalo ve prospěch hostujícího celku soupeřek a obrana domácích na všechno sama nestačila. Olomoučanky zejména zásluhu přesné mušky střelkyně Kubáčkové, si v prvních minutách vypracovaly mírný náskok, když v 7. miutě už vedly 1:4. Domácí družstvo se však záhy vzpamatovalo a šňůrou pěti branek otočilo do 20. minuty na 6:4 a první poločas pak skončil těsným vedením domácích hráček 8:7.Už v první poločase naznačily Hanačky, že asi v sobotu nebudou v dobývání  domácí branky příliš úspěšné, když hned v první části od stavu 1:4 plných 16 minut nevstřelily branku a to byl první zlomový okamžik utkání.

          Ani po změně se však z obou stran nekonaly kdovíjaké střelecké hody. Gólů v síti moc nepřibývalo a když tak většinou jen ze strany domácích střelkyň. Těm se podařilo podobně jako v první půlce dosáhnout ucelenou sérii pěti branek v řadě, při změně stavu z 9:8 na 14:8, což se událo v 10 minutě druhého poločasu a domácím se tak podařilo definitivně zlomit soupeře a na hřišti už kralovalo pouze jedno družstvo –  to domácí. Do konce utkání nastřílely domácí hráčky dalších deset branek, zatímco hosté pouhé tři a ukončily tedy druhý poločas utkání s prachbídnou bilancí čtyř vstřelených branek, což snad už ani samy nepamatují.

          Jen těžko lze hodnotit výkon družstva, jaký předvedly Hanačky v sobotu v Ostravě. Proti domácím, i když ani ony nepředvedly žádný excelentní výkon ten však bohužel na soupeře bohatě stačil. Věřme, že se Olomoučankám a jejich trenérům podaří v krátkém čase, který zbývá do pátečního utkání, udělat všechno pro to, aby se děvčata otřepala a pokusila se změnit především své myšlení a probudit sebedůvěru, která bude asi nejtěžším břemenem na jejich herním výkonu. S největší pravděpodobností bude také následovat důrazný pohovor, protože podle slov očitých svědků utkání, nebyl ani přístup v utkání zralý na pochvalu. Věřme však, že děvčata mají kvalitně natrénváno, že jen musí znovu navázat na předchozí zápasy, v nichž byla v některých (viz např. Michalovce, Šaľa nebo Slavia a dalích), více než vyrovnanými soupeřkami nejsilnějším soupeřům. Jejich příznivci jim rádi odpustí chvilkové zaváhání, které sice mrzí, ale  nic není ztraceno, nebo rozhodnuto. Všichni věříme, že se těžký balvan podaří z jejich duší odvalit a že už v pátek uvidíme na hrací ploše opět tu „starou“, dobrou ZORU, dychtící po brilantním výkonu a dalším vítězství.

Autor článku: Václav Dobeš
Foto: www.sokolporuba.cz