Druhé kolo odvet Mol ligy je rozloženo do čtyř hracích dnů

     Minulý víkend začaly boje v odvetách nejvyšší soutěže žen 14. kolem dlouhodobé soutěže a ve všech utkáních vyhrály favorizované celky, i když ve dvou případech pouze o jedinou branku, když nejprve v Trenčíně dlouho vedlo domácí družstvo nad Veselím, aby v závěru přece jen vyhrálo šťastnější družstvo o jedinou branku 23:24. Druhé utkání, které mělo nejtěsnější výsledek se zrodilo v neděli večer ve Zlíně, kde se hrála vyrovnaná házená prakticky po celé utkání, nakonec si nejtěsnější výhru odvezly do Prahy také šťastnější Slavistky 21:22. V páteční předehrávce v Mostě vyhrálo bez problémů domácí družstvo nad Bánovcemi hladce 30:22, v dalším utkání  v neděli v Poháru EHF však byly lepší hostující Rumunky ze Zalau, které si odvezly domů cennou výhru 25:22. Nutno však pochválit i domácí hráčky, které postihly po Jeřábkové, před zápasem se Zalau ještě výpadky dalších dvou opor, Szarkové a Borovské. V utkání v Šaľe se podruhé v řadě představil na Slovensku jihočeský Sokol Písek a na rozdíl od předchozího zápasu v Trenčíně si odvezl domů vysokou porážku rozdílem 17 branek. Naopak statečně se držel v domácím prostředí Hodonín, který prohrál s favorizovanou Iuventou 20:30. Utkání v Ostravě kde hrála Sokol Poruba proti našim děvčatům a očekával se vyrovnaný souboj o důležité body obou sousedů v tabulce o postup do play-off, došlo naopak k totálnímu výbuchu našeho týmu, když po vyrovnaném poločase, ve kterém však došlo k 16. minutovému výpadku v dosažení branky našeho týmu, jsme ve druhém vstřelili pouze čtyři branky, což bylo hlavním důvodem až neuvěřitelného výpadku hry družstva.

           Další intrligové kolo  bude rozloženo do čtyř hracích dnů, když dvě utkání se hrají už ve středu 24. ledna 2018, kdy se v prvním zápase střetnou od 17:00 hod. v Mostě hráčky DHK Baník Most v předehrávce proti Duslo Šaľa, před dalším střetnutím evropského poháru, kde budou hrát odvetu za nedělní porážku v Mostě proti rumunskému H.C. Zalau. Další středeční předehrávkou bude utkání v Praze, když na pražskou Slavii od 17:30 hod. vyrukuje v Edenu Sokol Poruba. Ve čtvrtek 25. ledna bude na pořadu jediný zápas a to na Zemplíně, kde nastoupí proti Iuventě Michalovce ve slovenském derby HK AS Trenčín. Utkání bude zahájeno v 16:00 hod. a favoritem bude domácí Iuventa, když na podzim v Trenčíně vyhrál slovenský mistr   39:26.

           Páteční program obstará zápas v Olomouci, kde přivítají slovenského zástupce ze Šariše ŠŠK Prešov, tým který měl minulý víkend volný los a v aktuální tabulce MOL ligy zaujímá 6. místo  s 15 body o jediný bod před českou dvojicí Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc, bude pro Hanačky velmi silným protivníkem. Ve všech vzájemných utkáních s výjimkou posledního podzimního v této sezoně, když se tam  oba soupeři rozdělili o body po remíze 21.21, sice všech šest zápasů skončilo výhrami našich děvčat, ale je třeba vzít v úvahu, že už v minulém ročníku zaznamenal celek z východu Slovenska rapidní nárust své výkonnosti, když v dlouhodobé soutěži ve WHIL skončil na sedmém místě pouhé dva body za naším celkem. Ve slovenském play-off  pak v boji o bronzové medaile  vyhrály dvakrát nad obhájkyněmi slovenského bronzu Partizánskym 25:16 a 33:26 a staly se tak třetím družstvem Slovenska. Kvalitu týmu ze Šariše si naše družstvo mělo možnost otestovat v letní přípravě, když nejprve hrálo v Šaľe, kde vyhrálo naše družstvo 36:27 a na domácím turnaji o Pohár míru došlo k remíze 24:24. Družstvo Prešova vedené zkušeným  Dušanem Danišem má k dispozici mladý, ale velmi kvalitní hráčský kolektiv. Jeho největšími oporami jsou především slovenská reprezentační brankařka Lucia Gubíková, patřící ke špičce brankařek MOL ligy, mezi TOP střelkyně družstva patří Tatiana Šutranová, duší celku je kreativní rozehrávačka Martina  Bačíková, Ukrajinská střelkyně Liebiedieva a řada dalších. Olomoučanky mají za sebou před týdnem nepovedené utkání v Ostravě proti Sokolkám,  na Hané všichni věří, že holky ve střetnutí proti Prešovu odčiní zaváhání a naváží na předchozí výborné výsledky.

           Dvojice sobotních duelů, podobně jako předchozí zápas v Olomouci patří mezi ty které patří do série těch, které budou zajímat především ta družstva, která usilují o české play-off. Panenky z Veselí se sice už svým soupeřkám hodně vzdálily, do konce dlouhodobé soutěže však ještě paří řada střetnutí i vzájemných mezi dotčenými soupeři a vše se může nakonec ještě zvrátit ve prospěch i dalších týmů, které se budou snažit ztrátu zlikvidovat. První možnosti se nabízejí už v následujícím kole, i když Veselanky si asi dvoubodový zisk  budou chtít pohlídat doma v souboji proti Písku, který nepatří mezi importéry bodů ze hřišť soupeřů. Trochu obtížnější situaci bude mít asi družstvo Zlína, které cestuje do Bánovců, v jehož týmu řádí posila z Partizánského  Klaudia Michnová, ani ta však není ve svých útočných snahách nijak osamocena. V tomto utkání očekáváme urputný boj o bodový zisk

Rozpis zápasů 15. kola MOL ligy

Středa  24.01.2018 v 17:00 hod.: DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa

Středa  24.01.2018 v 17:30 hod.: DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba

Čtvrtek 25.01.2018 v 16:00 hod.: Iuventa Michalovce – HK AS Trenčín

Pátek   26.01.2018 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – ŠŠK Prešov

Sobota 27.01.2018 v 15:00 hod.: HK Sokol Bánovce n.Bebr. – HC Zlín

Sobota 27.01.2018 v 18:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – TJ Sokol Písek

Volný los má HK Hodonín

Autor článku: Václav Dobeš