V Olomouci první utkání Play-off o bronz skončilo bez vítěze

DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek 34:34 (19:20)

Průběh utkání: 2:0, 3:1, 3:3, 5:3, 6:6, 8:7, 8:9, 10:10, 11:13, 13:13, 15:14, 16:16, 18:17, 19:19, 19:20 – 20:22, 22:26, 24:28, 27:30, 29:30, 31:32, 33:33. 33:34, 34:34.

Rozhodčí: Králíček – Letev    Počet diváků: 280      Střelba 7 m hodů: 7/6 – 5/5   Vyloučení: 1 – 4

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Š.Spurná, – Závišková 11/4, Jansová 6, A. Kubálková, Protivánková , Roupcová 2 , Krajčovičová 2 ,  Krejzlíková, M. Spurná, Fryčáková 2 , Možíšová 3, Machačová 3,  Kuxová 2/2 , K. Kubálková 2 .

Trenér: Libor MALÍNEK

TJ Sokol PÍSEK: Bezpalcová, Peslová, Kržová – Nosková, Bárová, Plojharová, Korešová 12/5, E. Svobodová 3, Bicanová, M.Svobodová 8, Stellnerová 5, Chlupová 3, Boorová 3.

Trenér: Jan PAVLOVSKÝ

První utkání o bronz skončilo v sobotním podvečeru v Olomouci remízou, takže se o všem rozhodne až za týden v blízkosti zlatonosné Otavy, která je jedním z výrazných symbolů města. Na Hané se hrálo naprosto vyrovnané utkání, když na začátku se více dařilo domácím házenkářkám, po změně stran pak převzaly otěže zápasu favorizované hráčky hostí, které navázaly na předchozí zápasy dlouhodobé části, které se v obou případech lépe vydařily Sokolkám. Byly úspěšnější jak na Hané, když vyhrály nejtěsnějším poměrem branek 30:31, tak i v odvetě v Písku, kde vyhrály 38:30. V zápase v Olomouci se tehdy vyznamenaly čtyři šestibrankové střelkyně Korešová se Stellnerovou a jmenovkyně Eva a Magdalena Svobodovy, obě odchovankyně pražské Slavie. V odvetě v jižních Čechách se opakoval scénář z většiny podzimních zápasů soutěže, kdy kralovalo duo Korešová – Stellnerová  s 11, resp. 9 brankami.

První pětiminutovka se hrála pod taktovkou Hanaček. Dařilo se zejména Jansové s Machačovou, postupně se však zapojovaly i další hráčky, zejména Závišková. Na straně hostí se postupně prosazovaly Korešová, Magdalena Svobodová a Stellnerová. Ostatní střelkyně skórovaly pouze sporadicky. Od poloviny poločasu stále častěji upravovaly skóre hostující střelkyně. O jedinou branku nakonec skončil i první poločas (19:20) ve prospěch hostujícího celku. Výraznější vedení se podařilo hostujícímu týmu v rozmezí mezi pátou a jedenáctou minutou, kdy od stavu 22:22 navýšily své vedení na 22:26. To už začalo být pro domácí družstvo dost kritické, děvčata se však semkla a začala postupně náskok snižovat. Poprvé se jim to podařilo na začátku poslední dvacetiminutovky, kdy snížily na 29:30, hostující družstvo si však neustále udržovalo dvoubrankové vedení. Pět minut před koncem neudržela hostující brankařka Bezpalcová jazyk za zuby, byla vyloučena na dvě minuty a domácím se podařilo vyrovnat na 33:33. Písku se podařilo ještě v čase 27:40 získat vedení na svou stranu, poslední branku však přidala už jen ze sedmičky Závišková a upravila tak nerozhodný výsledek na 34:34. Všechno tak zůstalo otevřené až do příští soboty, kdy se obě družstva střetnou o konečný výsledek. Favoritkami sice zůstávají Jihočešky, věřme však, že naše družstvo zabojuje tak jako v loňském roce v Kynžvartu a bronzové medaile nám na Hanou přivezou.

Řekli po utkání:

Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc: „Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, oba poločasy se tahaly a jsem rád, že na konci jsme to, jak se říká, nezabalili. I když jsme prohrávali o čtyři branky, holky zabojovaly a závěr jsme zvládli velice dobře. Buďme rádi za remízu. V prvním poločase nám zápas nevyšel v obraně, dostali jsme dvacet branek. I když jsme se na to připravovali, tak se nám nepodařilo eliminovat jejich střelkyně, hlavně Korešovou a Svobodovou. Těch branek padalo strašně moc, v druhé půli jsme to tou obranou trošku narušili, a to přispělo k remíze.“

Jan Pavlovský, trenér Sokol Písek: „Nakonec asi spravedlivá remíza v tomhle zápase, kde to byl rozhodně spíše souboj útoků než obran. My jsme sice zlepšili obranu, ale úplně se nám nepovedlo pár akcí v druhém poločase, stálo nás to lepší výsledek. Pro nás před domácím utkáním hratelný výsledek, chceme to určitě zvládnou a udělat medaili, takže samozřejmě je nám líto, že jsme celý zápas vedli a potom jsme to v druhém poločase nedotáhli do vítězného konce. Bohužel musíme vyhrát doma.“

Autor textu: Václav DOBEŠ