Hanačky to dokázaly – vezou z Písku BRONZ !!!!!!!!! VELKÁ GRATULACE !!!!!!!!!!!

TJ Sokol Písek – DHK ZORA Olomouc 27:31 (13:14)

Průběh utkání: 0:1, 2:2, 5:3, 5:5, 6:8, 9:8 9:10, 12:10, 12:12, 13:14 – 14:16, 14:17, 16:20, 16:21, 19:21, 19:24, 20:25, 22:25, 22:27, 24:29, 27:30, 27:31.

Rozhodčí: Bareš – Uhlíř    Počet diváků: 255      Střelba 7 m hodů: 6/5 – 7/5    Vyloučení:  5 – 7

TJ Sokol PÍSEK: Bezpalcová, Peslová, Kržová – Nosková, Bárová, Plojharová, Korešová 14/5, E. Svobodová 1 , Bicanová, M.Svobodová 7, Stellnerová 1, Chlupová 3, Boorová 1.

Trenér: Jan PAVLOVSKÝ

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Š.Spurná,  – Závišková 5/3, Jansová 4, A. Kubálková, Protivánková 1, Roupcová 2, Krajčovičová 2,  Krejzlíková, M. Spurná, Fryčáková 4, Možíšová 2,  Machačová 2,  Kuxová 8/1, K. Kubálková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Olomoucké házenkářky se opět po roce mohou pyšnit bronzem. Podívejme se krátce do historie do doby interligové, tedy od roku 2002, od kdy se začala interliga hrát. Zprvu tedy pod hlavičkou WHIL, později jako MOL liga. V prvních letech kralovalo třikrát naše družstvo, když získalo dvakrát v řadě zlaté medaile a mistrovské tituly (2003, 2004) a po třetí v roce 2008, Jednou v roce 2009 získaly stříbro a cekem šestkrát dosud družstvo získalo bronzové medaile. Celkem šestkrát se náš tým neprobojoval do play-off. Poslední období lze směle považovat z hlediska našeho týmu za dobu bronzovou, o čemž svědčí poslední dva bronzy, loni v Kynžvartu a letos v Písku. Nikdy jsme tehdy nenastupovali do boje o bronz v pozici favoritek, vždy jsme si ho museli vybojovat na hřišti soupeře. Také v letošním roce jsme nastupovali v dlouhodobé části proti Písku dvakrát a obě utkání jak doma (30:31), tak i v Písku (30:38) jsme prohráli. Jako zlý démon naše děvčata pronásledovala ve všech zápasech, v nichž proti nám nastoupila bývalá reprezentantka a několikanásobná nejlepší česká házenkářka, Iveta Korešová (Luzumová), která se vrátila po deseti letech působení v zahraničních ligách. Nejprve rok hostovala v Mostu a od letošní sezony se pak vrátila domů do mateřského klubu. A o čem ta zmínka jako „zlého démona“? Posuďte sami! Iveta proti nám nastoupila na podzim v Olomouci a nastřílela nám – 6 branek, v Písku – 11, v play-off na Hané 12 a v Písku 14 branek.

Pojďme si tedy trochu přiblížit, jak se souboj o bronz v sobotu v Písku vlastně odvíjel. V prvních minutách se hrála naprosto vyrovnaná partie. Nejprve se blýskla čtyřmi brankami v řadě, kdo jiný, něž Iveta Korešová. Naše děvčata začala trochu nešťastně, hned neproměněnou sedmičkou, domácí odpověděly prvním náznakem brejku na dvoubrankový náskok,Tereza Fryčáková však rychle skóre srovnala. V následujících minutách následoval náznak minibrejku Hanaček, které se ujaly vedení 6:8, domácí však po dvojím vyloučení Hanaček briskně srovnaly a naopak si vzaly zpátky vedení 9:8. Následovalo vyloučení na obou stranách, které se více vydařilo hostujícímu družstvu, které otočilo vedeni na svou stranu (9:10). Po třech rychlých brankách domácích se krátce radovaly domácí, které navýšily své vedení na 12:10. Hanačky opět rychle srovnaly na 12:12 a do konce poločasu ze sedmičky se ujaly vedení 13:14. Poločas bohužel opět skončil neproměněnou sedmičkou Hanaček a těsným vedením hostujícího celku.

První desetiminutovka druhého poločasu se vydařila hlavně Hanačkám. Skóre začala hned po začátku Korešová proměněnou sedmičkou a vyrovnáním stavu na 14:14. Do desáté minuty se z píseckých střelkyň trefila dvakrát jen Magdalena Svobodová, naopak v družstvu Hanaček jako by vybouchly saze. Dvě proměněné sedmičky Záviškovou a další branka postupně z ruky Kuxové, dvakrát Jansové a Krajčovičové a to nadělo v řadách domácích doslova paseku. Skóre se v průběhu deseti minut úplně změnilo, Hanačky odskočily na pětibrankový rozdíl (16:21) a chytly šanci za pačesy a nehodlaly ji už pustit. Průběh utkání se otočil ve prospěch hostujícího družstva, které začalo prakticky diktovat tempo hry. Hanačky sice na chvíli jako by ztratily „glanc“, a umožnily domácím snížit na dvoubrankový rozdíl (19:21) a v tom byla i jedna neproměněná sedmička domácích. Hostující družstvo třemi brankami srovnalo krok s domácím týmem opět na rozdíl pěti branek (19:24). Poslední desetiminutovku zahájila domácí děvčata dvěma úspěšnými sedmičkami Korešové, ale ta byla následně vyloučena na dvě minuty a další vyloučení v době jejího vyloučení už nebylo možné, aby vyloučená Korešová domácím vylepšila scóre.

Hostující celek už přidával v průběhu dalšího času hry pravidelně úspěšné střely a udržoval si pohodlně svůj náskok až do svého zaslouženého vítězství.  Takže jak celé vystoupení Hanaček v Písku hodnotit?  Určitě tak, že to bylo vítězství plné bojovnosti, vůle, nasazení a hladu po velkém úspěchu. Tož, holky gratulujeme a děkujeme Vám za krásný zážitek!!!!!!!!!!  A, že jste nehrály doma? Tak zkuste zabojovat znova i v domácím prostředí a postoupit snad o krůček, nebo i o krok dál a získat ještě blyštivější kovy tak, jako před lety Vaše předchůdkyně a pokusit se třeba i o EVROPU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takže zlomte vaz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor textu: Václav DOBEŠ