V neděli budou hrát Hanačky v Ostravě proti Porubě

Komentář trenérů před utkáním: 

V dalším kole zajíždíme k soupeři, kterému máme co vracet. Vždyť v minulé sezóně jsme s ním prohráli v souboji o 3 místo. Po odchodu dvou zkušených hráček (Mýlková, Konečná) jsou výkony Poruby, jak na houpačce, ale stále je to velmi dobrý tým. Budeme si muset dát pozor na střelbu spojek hlavně pak Poláškové a Desortové, tak i na spolupráci s pivotem, kde hraje zkušená Tichá. Do Ostravy jedeme s cílem uspět a odvézt si 2 body.

               Už dnes ve středu zahájí nabitý týden zejména Černí andělé, kteří si ve dvou předehrávkách v nastávajícím týdnu naplánovali dvojici ze současné absolutní špičky tabulky, kterou tvoří Sokol Písek a DHC Plzeň. Že by to pro úřadujícího českého mistra mělo být až příliš velké sousto ? Myslíme si že by to Mostečanky měly bez problémů zvládnout, vždyť kolik takových zápasů Severočešky bez mrknutí okem zvládaly, vždyť tým takového kalibru na to musí mít, chce-li se zařadit mezi evropskou špičku a tam snad určitě míří. Kromě dvou uvedených předehrávek bude v klasickém programu MOL ligy celá řada zajímavých duelů. Vraťme se ještě několika slovy k minulému týdnu. Už si pomalu zvykáme na to, že novodobou špičku soutěže vedle stálic Mostu a dvou slovenských lídrů Iuventy a Dun. Stredy nám začínají tvořit Plzeň a Písek a určitě to není jen zásluhou příznivého losu na začátku soutěže. Už si budeme muset zvykat i nato, že občas, ale stále častěji a častěji vystrčí růžky i další tzv. outsideři, od kterých bychom to mnohdy asi ani nečekali, ale oni se tím mnohdy ani netají. Vezměme si jen třeba minulé kolo. Trenér Antonin Střelec odjížděl do Zlína odhodlán přivést body a také je přivezl, hodně optimistický ale také zdravě sebevědomý pohled. Podobný přístup zdravého sebevědomí zvolil i další ambiciózní trenér Peter Sabadka. Žádný strach před „velkými zvířaty“, každý soupeř je hratelný a mladý tým si v Edenu na favorita vyšlápl a přivezl si do Lázeňské města zasloužené dva body. Cenné dva body si domů přivezli i Černí andělé. Po domácí porážce od Iuventy to byly pro ně hodně důležité body, kterých se od Dunaje moc nevozí. Věřme, že Hanačky daly výkonem a výhrou nad Šaľou zapomenout na zlý sen, který jim v Plzni v prvním kole uštědřily Západočešky. I když na jejich výkonu byla ještě i tentokrát řada nedostatků, chyběla lehkost při zakončení, Hanačky však těžily z jistého a sebevědomého výkonu obou svých brankařek, Haládikové a v několika případech i Poláškové která ji v průběhu utkání podpořila.

               Už další páteční předehrávka přinese klasické derby do slovenského souboje dvou lídrů, které je na Slovensku plné očekávání. Oba soupeři jsou si vědomi role, kterou v interlize zastávají a se bude jednat o dramatickou a zajímavou podívanou. Vítěze slovenského derby bude jen obtížné tipovat, zápas však určitě přinese kvalitní házenou. Čtveřice sobotních zápasů má vzhledem k současnému rozložení sil asi jednoznačného favorita v Plzni, která si pojede pro body do Stupavy, která zatím zatím za ostatními tým interligy zaostává. Naopak zajímavý duel se dá očekávat v Hodoníně, že by si svěřenkyně Tondy Střelce vyšlápli na dalšího favorita ? Sebevědomí, ale i hodně házenkářského umu jim určitě nechybí, a výhra ze Zlína jim nalila do žil určitě hodně elixíru. Se stavem věcí se určitě nebude chtít smířit domácí tým, který bude chtít znovu atakovat první „čtyřku“. Další dramatickou podívanou očekávejme v Jihočeském Písku. Nabuzený Kynžvart pojede určitě do nedalekého Písku pro body. Ale tam ho bude čekat stejně ambiciózní zkušený tým, který bude těžit ze zkušeností svých hráček, zejména Pokorné a Stellnerové. Uvidíme, jak si oba týmy ve vzájemném souboji povedou. Poslední sobotní souboj svedou děvčata Baníku Most, které budou v souboji se Zlínem jednoznačnými favoritkami. Nedělní dvojutkání svede do Ostravy domácí Sokolky, na které budou čekat naše děvčata. Oba týmy se velmi dobře znají jejich finálová utkání play-off o 3. místo byla dramatická až do konce, a Hanačky tedy Sokolkám mají co oplácet. Očekáváme dramatický a vyrovnaný souboj. V posledním nedělnímu střetnutí nastoupí v Polském Chorzówě domácí proti Duslo Šaľa. Polky hrají soutěž na dvou frontách a zatím se zdá, že přecenily své síly a obě soutěže paralelně jen těžkou zvládají. Uvidíme v dalších zápasech.

Rozpis MOL ligy 3. kolo 

Středa   22. 09. 2021 v 18:00 hod.: DHC Plzeň – DHK Baník Most                                      (Bareš – Uhlíř)

Pátek    24. 09. 2021 v 17:30 hpd.: MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda  (Cipov – Klus)

Sobota 25. 09. 2021 v 16:00 hod.: AHT HC Tatran Stupava – DHC Plzeň                           (Bočáková – Janošíková)

Sobota 25. 09. 2021 v 16:00 hod.: HK Hodonín – DHC Slavia Praha                                   (Suchánek – Pluhař)

Sobota 25. 09. 2021 v 16:00 hod,: Házená Kynžvart – Sokol Písek                                     (Pražák – Šulc)

Sobota 25. 09. 2021 v 17:30 hod.: DHK Baník Most – Handball PSG Zlín                           (Hájek – Kozler)

Neděle 26. 09. 2021 v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc                   (Špunar – Šleziger)

Neděle 26. 09. 2021 v 18:00 hod.: KPR RUCH Chorzów – HK Slovan Duslo Šaľa              (Fukala – Mohyla)

Úterý    28. 09. 2021 v 15:00 hod: Sokol Písek – DHK Baník Most                                       (Kremláček – Procházka

 

Autor textu:  Václav  Dobeš