Hanačky přivezly cenné  body z Ostravy

DHC Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc 23:30 (9:13)

Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:5, 6:5, 6:7, 7:10, 8:11, 9:13 – 9:17, 10:18, 13:18, 13:20, 16:20, 17:22, 19:23, 19:29, 20:30, 23:30.

Rozhodčí: Špunar, Šlezinger      Diváků:           7 m hody: 3/1 – 1/1      Vyloučení:  1 – 3

DHC Sokol Poruba:Roháčková, HřebejkováKučerová, Dybalová, Farářová 1, Maiwaelderová 1, Kavalová, Tichá 4, Polášková 5/1, Mchalíková 2, Ptašivková 1, Besová, Salašová 1, Desortová 7,Baumbachová, Novobilská 1.

Trenér: Aleš TROJKA

DHK ZORA Olomouc: Polášková, HaládikováZávišková 2, Kapsová 3, Jansová 4, Sovová 1,  Roupcová, Krajčovičová 2/1, Machačová, Fryčáková 7, Možišová 6, Hejlová, Kuxová 4, Kubálková, Kubáčková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK   v

Zápas jsem očekával hodně vyrovnaný, možná více než nakonec dopadl. Neměli jsme ideální vstup do utkání, kdy jsme se nemohli prosadit střelecky. To se zlepšilo v druhé polovině prvního poločasu, kdy jsme se začalo skóre obracet v náš prospěch zásluhou proměněných rychlých útoků. Do druhého poločasu jsme šli s náskokem čtyř branek a hlavním cílem bylo nepustit soupeře na kontakt. To se podařilo a na začátku druhého poločasu jsme ještě navýšili vedení na sedm branek. Porubě se ještě dařilo snížit na rozdíl čtyř gólů, ale v poslední desetiminutovce jsme zápas definitivně rozhodli, kdy vedení bylo o deset branek. Velkou zásluhu na vítězství byla výborná obrana s brankářkou Poláškovou a úspěšné zakončování z rychlých útoků. Vítězství pro nás bylo velmi důležité a pochválit musím všechny hráčky.

Pozápasový komentář trenéra Libora Malínka

Silvie Polášková otevřela utkání dvěma góly, hostující hráčky ale brzy vyrovnaly a Natálie Kuxová otočila stav na 3:2 pro Olomouc. Tereza Fryčáková ve čtrnácté minutě zvyšovala na 5:3, poté ale Poruba skóre otočila. Vedení vrátila hostujícímu týmu Anna Možíšová, pět minut před koncem prvního poločasu Tereza Fryčáková zvyšovala na 10:7. Celý první poločas ukončila Denisa Krajčovičová a do druhé půle šly tak házenkářky Olomouce s čtyřbrankovým náskokem. Poruba chtěla na domácí palubovce bojovat o oba body, většinu nadějí ale téměř zbořil hned úvod druhého poločasu. Olomouc během tří minut vstřelila čtyři góly, dva z nich Natálie Kuxová, což donutilo trenéra domácích za stavu 9:17 k oddychovému času. Po něm se konečně Poruba prosadila, na gól Petry Tiché navázala Eliška Desortová. Poruba se opakovaně přiblížila na rozdíl čtyř gólů a čtvrt hodiny před koncem utkání tak stále měla šanci na obrat. Pasáž mezi osmačtyřicátou a pětapadesátou minutou ale rozhodla o tom, že dva body si odvezou hráčky do Olomouce. Hostující hráčky totiž zmíněnou fázi zápasu vyhrály 6:0, čtyři minuty před koncem vedly o deset gólů a o vítězství tak již přijít nemohly. Poruba pouze snížila, ani potřetí v řadě ale na body nedosáhla. Obhájkyně bronzové medaile zůstávají ve spodních patrech tabulky a po čtyřech zápasech mají jen 2 body, naopak Olomouc po nevydařeném úvodu soutěže stoupá nahoru.

„Bojovnost holkám nechyběla, rvaly se o každý míč, ale hodně jsme se trápili v útoku, nefungovaly nám kombinace a střelba nebyla úplně nejlépe připravena. Ve druhém poločase v úvodu jsme vypadli z role a vše, co jsme si v šatně řekli, dopadlo úplně opačně. Místo, abychom náskok Olomouce stáhli, tak nám soupeř odskočil. Ještě jsme měli jeden úsek, kde, kdybychom šance proměnili, mohli jsme se dotáhnout na jednu, dvě branky, ale to bohužel nevyšlo. Myslím, že tento výsledek je na domácí utkání velmi krutý. Pevně věřím za celý tým, že jsme si to špatné v sezóně vybrali, teď se to otočí a budeme podávat lepší výkony,“ hodnotil utkání trenér domácích Aleš Trojka.