Mladší dorostenky dovezly body z Mostu

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 29:34 (13:16)

Sestava a branky: Jurečková L. – Hynková N. 4/2, Floriánová N. 4, Veselá J., Habermannová N., Horutová J., Smetková A. 5/4, Krajčová L. 5, Krajčová M. 3/1, Marešová P. 10/2,Polesová Z. 3

V neděli 19.9. jsme zajížděli do severní části naší republiky, do dalekého Mostu. Most je v ženské složce házenkářskou baštou, a proto jsou tyto zápasy vždy velkou výzvou. Na sever Čech jsme neodcestovali v úplné sestavě hlavně z důvodu nemoci hráček.

Po celou dobu utkání domácí děvčata bránila systémem 1:5, což byla pro naše holky nová zkušenost, se kterou se celkem slušně popraly.
První poločas byl velice vyrovnaný a teprve až v závěrečné pětiminutovce jsme dokázali odskočit na tři branky. Druhý poločas se odehrál dle podobného scénáře. Oba týmy bojovaly ze všech sil. Soupeřky nám nedarovaly nic zadarmo, vždy, když se nám podařilo brankově odskočit, vyvinuly na nás takový tlak, že jsme začali kupit chyby, které protihráčky ihned trestaly. Celé utkání byl velký boj obou týmů s pěknými házenkářskými momenty na obou stranách. Jednalo se o dobré utkání této kategorie.

Naše holky zaslouží velkou pochvalu za poctivý kolektivní výkon, kdy konečně byly vidět emoce, podpora druhého a totální nasazení po celých šedesát minut. Pochvalu zaslouží spojky, které dostaly do hry křídla, což se nám v předešlých utkáních nedařilo. I v obraně byl vidět malý posun. Čeká nás ještě spousta práce a my si jen přejeme, aby holky na sobě dál makaly.

Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský