Starší dorostenky vezou bod z Mostu

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 24:24 (12:15)

Sestava a branky:

DHK ZORA Olomouc: Poláčková – Horáková 1, Györe, Machačová 6/1, Hlaváčková 1, Rodeková, Kräuterová 5, Spurná M., Kubálková 3, Selingrová 3, Krejzlíková 4, Ryšánková, Ešnerová 1

V neděli jsme jeli na třetí kolo podzimní části dorostenecké ligy do Mostu. Po 5-ti hodinové cestě zápas začaly holky dobře, v útoku i obraně, hrály to co jsme si řekli. Velmi kvalitní (soustředěnou) obranou a vynikajícím výkonem brankařky, nepustili soupeře v prvním poločase do zápasu, v útoku nám vycházely signály i akce 1na1, první poločas tak skončil náskokem tří branek (15:12).

V druhém dějství děvčata opět hrála na plný plyn vycházela nám souhra s pivotem i křídly a spojkám se dařilo úspěšně zakončovat, ve 14 minutě druhého poločasu holky vedly o 5 branek. V posledních 10 minutách nám ovšem došla šťáva a andělé toho dokázaly využít, ve 28 minutě stav srovnaly na 23:23. V následující minutě poslala do vedení Most M. Skácelová, okamžitě přišel time hostů, po kterém se M. Machačové podařila vsítit vyrovnávací branka v čase 29:09. Následný obranný blok vyšel holkám výborně, a tak se rozcházíme s Mostem smírně 24:24.

Všechna děvčata odvedla bojovné výkony zejména v obrané fázi, v bráně je podpořila A. Poláčková svými 21 úspěšnými zákroky!!  Tento zápas ukázal, že když je hráčka soustředěna pouze na zápas a svůj výkon, je schopna hrát velmi dobře a kvalitně. Přesto je stále na čem pracovat a chceme, aby se děvčata zlepšovala ve svých dovednostech a projevu na palubovce.

Trenér: Václav Riedel