Už ve středu 3. března budou sehrána další čtyři utkání

               Západočešky po úspěšném vystoupení proti Prešovu, který porazily doma těsně 29:27, ve kterém excelovala nám velmi dobře známa Annamária Patrnčiaková a která předchozí dva roky úspěšně bojovala v našem dresu a nyní hraje v dresu Kynžvartu v 1. lize a po dobu koronaviru si „odskočila“ do nejvyšší soutěže a jak prokázala hned v prvním svém vystoupení proti Prešovu třinácti brankami hodně pomohla Plzni k zisku cenných bodů. Plzeňačky měly na další těžké utkání doma jen necelé tři dny, po nichž nastoupily k dalšímu zápasů, když jim los přihrál dalšího soupeře – DAC Dunajská Streda, tedy soupeře podstatně jiného kalibru, než byl Prešov a ten to také beze zbytku naplnil. Nic nepomohla ani super posila Patrnčiaková (i když nastřílela ale zase svých skoro obvyklých devět gólů). Roli favorita bez nějakého enormního vypětí splnila Poruba v Hodoníně i když domácí trenér Antonín Střelec si na Sokolky hodně věřil  a doufal v zisk bodů.

 

               Zlín proti DHC Plzeň. Desátý tým proti devátému. Postaví se proti sobě ve Zlíně od 17 hodin. „Bude to tuhý boj s tabulkovým sousedem. Domácí utkání bylo otevřené do poslední minuty. Náš soupeř je houževnatý tým a na domácí palubovce bude ještě o něco silnější. Musíme se na toto utkání maximálně zkoncentrovat, i s výhledem na play-out. Včera jsme na tréninku přišli o další hráčku, momentálně tak musíme hrát s užším kádrem. Máme dva dny na přípravu, kterou maximálně využijeme na nastudování soupeře a na naší vlastní hru,“ řekl před středečním zápasem trenér Plzně Richard Řezáč. Když se oba týmy poměřily naposledy, bylo to 19. prosince a rozešly se smírně s výsledkem 25:25.

                Šlágr kola se ve stejný čas odehraje v Praze. Na Slavii míří Dunajská Streda, chystá se souboj třetího celku s průběžně čtvrtým. Dunajská Streda už ukázala, že je schopná srazit i vysokého favorita a zapsat body i v soubojích s nejtěžšími protivníky. K nim patří i Pražanky, které v dosavadním průběhu soutěže podlehly zatím jen třikrát. Týmy se v této sezóně střetnou vůbec poprvé a v případě bodového zisku mohou házenkářky Dunajské Stredy výrazně promluvit do medailových bojů.

                V 17.30 se začne hrát v Hodoníně. Sem zamíří Prešov a i tady se tedy utkají týmy, které spolu v tabulce sousedí. Ani tato výhra ale zatím Hodonín ode dna neodlepí. Prešov drží tříbodový náskok. A podle trenéra domácího týmu Antonína Střelce je vedle bodů ve hře také mentální pohoda týmu. „Prešov patří k stálicím MOL ligy. Disponuje mladým kádrem, který hodně tvrdí muziku. To musíme hlavně zvládnout. Nejde jen o body, ale i o prestiž sebevědomí do dalších zápasů. Určitě to bude jiný zápas než v Prešově, kdy jsme body nechali. Očekávám, že budeme schopni jít na doraz. Bude záležet na každé hráčce, jak se spíš vnitřně připraví, protože to je náš největší problém,“ ví Střelec.

               Po víkendové pauze se pak do hry chystají Písečanky. Od 18 hodin nastoupí proti Šaľe a Jihočešky vědí, že to bude náročná bitva. „Ve středu nás čeká soupeř velmi těžký a kvalitní. Tým Šaľy je dobře poskládaný, mají tam jak střelkyně z dálky, tak kličkařky, jejich házená je velice rychlá a mají dost kvalitní ofenzivní i obrannou část,“ popisuje silné stránky hry Šaľy trenérka Písku Kateřina Hromádková. Věří, že její svěřenkyně předvedou zlepšený výkon a body nakonec zůstanou na jihu Čech. „Doufám, že jsme se poučili z minulých chyb a povede se nám lepší výkon, který snad už povede i k bodům. Uvědomujeme si kvalitu, která na soupeřově straně je, ale chceme využít domácí prostředí minimálně k tomu, abychom každého soupeře přinejmenším potrápily,“ dodává.

Rozpis víkendových zápasů:

Středa 03. 03. 2021 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha  – HK DAC Dunajská Streda

Středa 03. 03. 2021 v 17:00 hod.: Handball PSG Zlín – DHC Plzeň

Středa 03. 03. 2021 v 17:30 hod.: HK Hodonín – ŠŠK Prešov

Středa 03. 03. 2021 v 17:00 hod.: TJ Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa

 

Autor textu: Václav Dobeš