Slavia oplatila Hanačkám porážku, Hanačky může hřát jen lepší vzájemné utkání

DHC Slavia Praha – DHK ZORA Olomouc 32:25 (21:14)

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:3, 7:3, 8:5, 9:6, 11:6, 13:7, 14:8, 14:11, 16:13, 19:13, 21:14 – 21:15, 22:18, 24:20, 26:22, 28:23, 31:23, 32:25.

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda  Bez diváků 7 m hody: 5/5 – 4/3               Vyloučení:  1 – 5

DHC Slavia Praha: Šlejtrová, Koudelková – Holečková, Franková 2, Sudená, Vostárková, Holeňáková, Jačková 7, Míšová 10, Jelínková 1, Fryčáková 1, Svobodová 1, Zimová, Galušková 10/5.

Trenér: František URBAN

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková, Trumpešová 2, Jansová 1, Kapsová, Sovová 2, Kašpárková 6, Přikrylová 6, Krajčovičová, Kuxová 3, Řezníčková, Možíšová, Gajdošíková, T. Fryčáková 1, Možíšová, Kubáčková 4/3.

Trenér: Libor MALÍNEK

Hanačky odehrály v Praze nepovedené utkání, pravidelně dovedou sehrát doma na Hané se Slavistkami většinou vyrovnaná utkání, bohužel na půdě Slávie se jim to nedaří. Bilanci se Slavií máme dlouhodobě zápornou, z 56 zápasů v Praze jsme 21 krát prohráli a jen 7 krát vyhráli, v Olomouci jsme dosud sehráli i 28 zápasů z toho 15 vítězných a 13 krát jsme podlehli. Přitom v posledních dvou vystoupeních jsme v Olomouci vyhráli 33:25 a podobným rozdílem včera v Praze podlehli 25:32, tedy máme o jedinou branku lepší vzájemné utkání, na to se ale nehraje, mohlo by to však při konečném účtování být ještě zajímavé.

Tak jak jsme už uvedli v úvodu od prvních minut domácí družstvo bylo aktivnější, přitom v první pětiminutovce ještě dokázala děvčata hru kontrovat. Od vyrovnaného stavu  3:3 už ale, vládly na hřišti Slavistky, po uplynutí deseti minut už vedly 7:3, na začátku poslední desetiminutovky vedly 14:8, v závěru se třemi brankami zvetily Hanačky a snížily na 14:11.  V úplném závěru poločasu začala úřadovat Eliška Jačková, která čtyřmi brankami v řadě natáhla vedení domácích a na poločasových 21:14. Domácí hráčky si stále udržovaly vedení i v průběhu druhého poločasu, průběh se pohyboval ponejvíce na rozdílu čtyř až pěti branek, v době pěti minut do konce utkání na chvíli dokonce  narostl na osmibrankový rozdíl, Hanačky nakonec dotáhly na rozdíl zabezpečující ve všech dosavadních utkáních českých soupeřů  rozhodujících pro postup do play-off lepší rozdíl ve vzájemných utkáních s výjimkou Baníku Most.

V utkání se nedařilo oběma našim brankařkám, na začátku zápasu nastoupila Zuzana Haládiková, tu těsně po polovině poločasu za stavu 11:6 vystřídala Míša Polášková které se nedařilo také o nic lépe, takže ji do posledních osmi minut vystřídala znovu Haládiková. Úspěšnost zásahů měly obě brankařky – Haládiková  2, Polášková 6. Pokud jde o střeleckou úspěšnost – 100 % byla Kuxová  3 branky ze tří pokusů, stejně tak Sovová, která vstřelila 2 branky ze dvou pokusů,  Kubáčková si připsala 4 branky všechny ze 7 m hodů, jeden pokus byl neúspěšný. Kašpárková zaznamenala 6 branek z 8 pokusů , Přikrylová na svých 6 branek potřebovala 10 střeleckých pokusů, Trumpešová zaznamenala 2 branky ze tří pokusů Jansová vstřelila 1 branku ze dvou pokusů. Bez úspěšných střeleckých pokusů zůstaly Krajčovičová  3/0, Gajdošíková a Závišková 2/0. Z hráček Slavie se nejvíc dařilo Míšové s deseti přesnými zásahy, Veronika Galušková zaznamenala 10 branek z toho 5 jich bylo ze sedmimetrových hodů a  Eliška Jačková vstřelila 7 branek.