Středa 03. 03. 2021 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha  – HK DAC Dunajská Streda

Středa 03. 03. 2021 v 17:00 hod.: Handball PSG Zlín – DHC Plzeň

Středa 03. 03. 2021 v 17:30 hod.: HK Hodonín – ŠŠK Prešov

Středa 03. 03. 2021 v 17:00 hod.: TJ Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa

Olomoučanky se začaly po neúspěšném vystoupení v Praze proti Slavii, chytat na sobotní další duel kdy    měly, hrát proti lídrovi tabulky Baniku Most. Plány se ale hodně brzy změnily, Mostečanky musely odložit už předchozí utkání po zjištění Koronaviru před utkáním proti  Duslo Šaľa, proti kterému měly  nastoupit už řed týdnem 27. února. Hanačky se tedy svého soupeře o následujícím víkendu také nedočkají.  Ve středu byly tedy na programu pouze čtyři utkáni, shodou okolností všechna se hrála na českých hřištích .  Zlín po středeční úspěšné předehrávce doma proti Prešovu, čekal další utkání v sobotu opět doma, tentokrát přijel soupeř z Plzně. Plzeňačly přijely do Zlína v kompletním složení, tedy včetně s Patrnčiakové, které se však tentokrát nedařilo, zaznamenala pouze jedinou branku ze hry a dvě přida la ze sedmimetrových hodů i když ani u těch nebyla stoprocentně úspěšná. Domácí družstvo zahrálo doma ve velkém stylu a zaslouženě si připsalo další dva cenné body.

Očekávané utkání v Praze svedlo proti domácí Slavii Slovenského soupeře z Dun. Stredy. Utkání bylo vyrovnané, první poločas ovládlo domácí družstvo, které vedlo v poločase rozdílem dvou branek. Po přestávce začala velká ofenziva hostujícího celku, které první čtyři minuty vyhrálo čtyřbrankovým rozdílem a vypadalo to na obrat v utkání. Po Team play-outu domácích došlo k obratu, hrálo se naprosto vyrovnaně, přišla však 17.  minuta druhého poločasu a stav 19:19 a tím pro Dun. Stredu skončila veškerá paráda. Takové kanonýrky, jaké družstvo má se úplně odmlčely do konce utkání za záda Slavistických gólmanek se netrefily, utkání tedy skočilo 25:19. Do domácí střelkyně si zápas užily až dokonce a připsaly si zasloužené dva body.  Ani další česko-slovenské souboje neskončily jinak než výhrami domácích český týmů. V Hodoníně se hrál vyrovnaně celý zápas, k rozhodujícímu úniku domácích došlo až v poslední desetiminutovce, kdy byly domácí hráčky byly důraznější, rychlejší a v závěru utkání šly cíleně za dalšími dvěma body, které byly jejich druhým vítězným zápasem. Další drama se odehrálo také v Písku. Obě družstva se několikrát vystřídala ve vedení, v průběhu utkání ani jedno z  družstev si nevytvořilo rozhodující únik, rozhodovalo se až v samém závěru, rozhodující vítěznou branku zaznamenala Tereza Pokorná  několik sec. před závěrem utkání.

Rozpis víkendových zápasů:

Sobota 06. 03. 2021 v 17:00 hod.: Handball PSG Zlín – HK Slovan Duslo Šaľa

Sobota 06. 03. 2021 v 17:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most – zrušeno  KORONAVID !!!

Sobota 06. 03. 2021 v 15:00 hod.: ŠŠK Prešov – DHC Plzeň

Sobota 06: 03. 2021 v 16:00 hod.: HK DAC Dunajská Streda – HK Hodonín

Sobota 06. 03. 2021 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – TJ Sokol Písek

Sobota 06. 03. 2021 v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha

Autor textu: Václav Dobeš