Turnaj starších dorostenek pro domácí Zoru

          Už tradičně dva týdny před zahájením podzimní části mistrovských soutěží, pořádá olomoucký klub, letos už popáté v řadě turnaj starších dorostenek. Letošní ročník zůstane bohužel a věřme, že zcela výjimečně jen trojutkáním, protože nečekaně se dva týdny před turnajem odhlásil každoroční účastník – slovenský tým MHK Bytča. Jeho důvodem bylo zranění reprezentační brankařky na akci slovenské reprezentace a náhrada nebyla možná, protože klub má jen jedinou brankařku. Protože nám bylo známo, že ve stejném termínu se konaly i další dorostenecké akce, chtěli jsme absenci vyřešit nasazením jednoho ze dvou okolních družstev žen – Házená Velká Bystřice (2liga), nebo SK UP Olomouc (nováček 1.ligy žen), bohužel se nám přes velkou snahu čtvrté družstvo do turnaje nepodařilo zajistit.

            Původní turnaj jsme tedy zorganizovali jako jednodenní trojutkání, přihlášená družstva však i přesto slibovala kvalitu a zajímavou konfrontaci trojice,  z nichž dvě družstva budou hrát v nově vytvořené nejvyšší soutěži starších dorostenek ( ZORA Olomouc a Ivančice) a třetí pak v druhé nejvyšší soutěži – 2. lize (Ostrava-Zábřeh). Výsledky zápasů nám daly za pravdu, byla sehrána trojice velmi kvalitních utkání, která byla výbornou přípravou před podzimními soutěžemi. V prvním utkání na sebe narazili vyrovnaní soupeři, zejména hostující Ivančice potvrdily, že jsou na sezonu dobře připraveny a dá se předpokládat jejich atak na nejvyšší příčky soutěže. Družstvo je plně konsolidováno, těží ze zkušeností většiny týmu, převážně ročníku 2000. Druhé z družstev naopak přijelo s hráčkami převážně  ročníku 2001, několik, zejména pak na příklad nejlepší střelkyně trojutkání Charlota Cholevová a několik dalších je ročník 2002.

          Naše družstvo nastoupilo se všemi svými hráčkami, družstvo tvoří mix složený zhruba ze třetiny děvčat ročníku 2000, 2001 a 2002 s nimiž se počítá pro soutěž 1. ligy dorostenek. V této fázi přípravy je ještě zřejmé, že ne všechny hráčky, zejména ty, které byly do družstva doplněny z mladších dorostenek, se ještě potýkají se základními herními nedostatky a návyky, které bude nutno v průběhu podzimní části soutěže postupně odstraňovat a vylepšovat. Je jasné, že první část soutěže bude ležet herně především na základní sestavě, do které budou podle průběhu zápasů další děvčata postupně doplňována a nasazována. Velmi zřetelně se to ukázalo být zejména v posledním zápase proti celku Ostravy Zábřehu, který proti našemu celku nastoupil hodně bojovně a s plným nasazením, kdy se dařilo hlavně už zmiňované Cholevové. Herní základ našeho družstva by se měl odvíjet od výkonu cca 10 až 12 děvčat, je pochopitelné, že jejich jména nebudeme nyní vytrubovat do éteru, všichni si však jejich jména mohou velmi lehce odvodit. Uvedený výčet jmen, který jsme však nezveřejnili  vůbec neznamená, že ostatní děvčata by trenéři odepisovali, znamená to jen to, že na sobě musejí ještě dost popracovat.

 

Výsledková část:

DHK ZORA Olomouc – HK Ivančice  27:23  (16:10)

DHK Zora Olomouc – Sokol Ostava-Zábřeh 36:25  (17:16)

HK Ivančice – Sokol Ostrava-Zářeh  41:33  (16:15)

 

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Míša Polášková, Barbora Švábová –  Claudie Roupcová 8/5, Nikol Dušková, Tereza Veselá 11, Adéla Protivánková 5, Monika Molíková 7, Markéta Grofková, Veronika Kristková, Anna Možíšová 5/1, Michaela Juřičková 5, Michaela Štěpánková, Tereza Palátová 4, Markéta Dobrovská 3, Eva Brázdilová, Julie Rožková 6/2, Alžběta Krůpová 9/1.

HK Ivančice:  Petra Šiplová – Simona Fraňková 5/1, Barbora Krejčíková 10, Barbora Olšová 7/1, Kateřina Haladová 5, Karolina Dužíková 3, Martina Rechová 5, Barbora Vavroušková 14/1, Lucie Krejčíková 7, Michaela Bendová 9.

Sokol Ostrava-Zábřeh: Tereza Hronová –  Adéla Hirešová  8/1, Klára Martináková 7/3, Karolína Krainová 2/1, Klára Wowrová 7, Lucie Králová 7, Barbora Sisrová, Charlota Cholevová  25, Klára Jankovičová 3, Veronika Dvořáková 1.

Autor textu: Václav Dobeš