Mladší žákyně A zanechaly na turnaji házenkářských nadějí dobrý dojem

Sestava:
DHK Zora Olomouc „A“: Kraycová/Zdráhalová- Šmídová 2, Habermannová 2, Helísková 10, Smetková 14, Holotíková, Hlačíková 6, Zlámalová, Marková, Krapková 1, Skálová 9, Divišová, Andoková

Základní skupina
HBC Olomouc – DHK Zora A 10:8
DHK Zora A – Uničov 15:0
DHK Zora A – Liberec 12:7

O 3. místo
DHK Zora A – Horka 9:11

Poslední prázdninovou neděli si družstvo mladších žaček „A“ zpestřilo turnajem hraným v Senici na Hané. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev rozdělených do dvou skupin. Naše děvčata obsadila čtvrtou příčku, když v souboji o třetí místo podlehly pořádající Horce. Více než samotné výsledky nás trenéry zajímalo, jak si děvčata povedou herně na startu nové sezony.

V brance se jeví velice nadějně Míša Kraycová, zdá se, že s tímto postem bychom neměli mít v následující sezoně potíže. Výraznou posilou bude nepochybně i Áďa Smetková, která se dokáže prosadit díky svému drajvu jak z křídla, tak ze spojky. Naše hra není založena na individuálním výkonu jedné nebo dvou hráček a z tohoto pohledu jsme spokojeni se hrou všech spojek. Hůře se nám dařilo dávat branky z křídel, i když i z tohoto prostoru se do střelby dostáváme. Pomalu se nám lepší i hra v obraně, k čemuž rozhodně přispělo soustředění, které holky minulý týden absolvovaly. Vstříc nové sezoně vzhlížíme s optimismem a jsme natěšeni na nové házenkářské zážitky.

Trenér J. Hlačík
Asistent A. Krapka