Třinácté kolo 1.ligy starších dorostenek zvládly lépe domácí týmy

STARŠÍ  DORKY

Všechna čtyři utkání  o minulém víkendu odehraného 13. kola 1.ligy starších dorostenek skupiny východ, skončila výhrami domácích celků. Všechna také skončila výraznými výhrami vítězek, kdy ve třech případech proti sobě nastoupily celky z obou výkonnostně protilehlých pólů tabulky a proto ani výše výher příliš nepřekvapila. Snad pouze v utkání  Ivančice – Olomouc narazila kosa na kámen, když domácí děvčata sehrála doma jeden ze  svých nejkvalitnějších zápasů, kdy se Hanačkám proti výborně postavené a kvalitně fungující obraně, které se tentokrát nedalo vytknout vůbec nic domácích nedařilo vůbec nic. Základem dobře fungující obrany domácích byl skvělý výkon brankařky Šiplové, ale také fyzické parametry většiny děvčat domácího celku, které se staly  základním stavebním kamenem  hráček domácích. Domácímu družstvu určitě hodně prospělo doplnění hráčského kádru o několik výborných mladých talentů ročníku 2002, které doplnily družstvo po zrušení družstva mladších dorostenek v pokračování jarní části mistrovské soutěže. Variabilita herních útočných činností  navazovala na rychlý přechod do útoků, takže olomoucké brankářky v čele s Poláškovou,  neměly moc šancí domácí lavině zamezit

Olomoučanky čeká v neděli další soupeř z oblasti favoritů, když na Hanou zavítají hráčky vedoucího celku soutěže Sokola  Poruba, který má na kontě zatím jedinou porážku a to právě s naším nedělním soupeřem Ivančicemi. V ostravské sestavě najdeme několik hráček, které pravidelně nastupují v interligovém týmu Sokola Poruba, v čele s Eliškou Desortovou (odchovankyně Hlučína) která už patří do základní sestavy Poruby a nastřílela v posledních osmi utkáních interligy 34 branky.  Eliška patří také k nejlepším střelkyním dorostenek, v 10 utkáních nastřílela 73 branky a patří jí čtvrté místo. Dalšími klíčovými hráčkami Poruby je Mihačová, rovněž startující pravidelně v MOL lize žen, kde několik zápasů odehrála také Noworytová dále pak střelkyně Novobilská a zkušená brankařka Anna Blahová. Pro mladé Hanačky bude utkání další zkouškou ohněm a věříme, že naše družstvo naváže na   svůj úspěšný zápas v Jindř. Hradci, kdy na turnaji nejlepší dorostenecké čtveřice dokázaly Porubu porazit, ta v šak tam hrála bez své nejlepší – Elišky Desortové. V ostatních víkendových  zápasech budou favority většinou hostující  celky – Ivančici ve Velkém Meziříčí, Zlín v Polance n. O. proti Hlučínu, naopak vyrovnaná partie se očekává v Ostravě, kde proti Ostravě-Zábřehu nastoupí Tatran Bohunice.

Rozpis 14. kola 1.ligy starších dorostenek:.

Sobota 03.03.2018 v 11:00 hod.: Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice

Sobota 03.03.2018 v 17:00 hod.: HC Hlučín – HC Zlín

Neděle 04.03.2018 v 11:00 hod.: Sokol Ostrava-Zábřeh – Tatran Bohunice

Neděle 04.03.2018 v 16:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba   

Volný los mají družstva: Jiskra Otrokovice a SHK Veselí n. Mor.

 

MLADŠÍ DORKY

Uplynulé kolo mladších dorostenek bylo výsledkově hodně chudé, z pěti předpokládaných zápasů byla  sehrána pouhá dvě utkání, po vystoupení Ivančic ze soutěže měla volno naše děvčata, utkání pražských celků Vršovic a Slavie bylo odloženo na 8. března a zápas Otrokovic s Baníkem Most bylo dokonce přeloženo až na 27. duben  a to je už termín, který hraničí s regulérností soutěže. Hrála se tedy pouze utkání  v Jindř. Hradci proti HC Praha Háje, ve kterém si Jihočešky posílily své pozice na čele tabulky a v zápase ve Zlíně vyhrála domácí děvčata nejtěsnějším poměrem branek nad družstvem Plzně. O víkendu by se měla hrát tři utkání,  v sobotu nastoupí v Praze Hájích domácí družstvo proti Zlínu,  další utkání v Praze se bude hrát v sobotu ve Vršovicích, kam přijedou Otrokovice.

Posledním utkáním bude zápas v Olomouci, kam přijede vedoucí tým tabulky Jindř. Hradec, s cílem upevnit si své postavení v čele tabulky. Naše družstvo bude chtít oplatit soupeři  prorážku, kterou utrpělo v podzimní části v jižních Čechách (18:14) a zahájit tak ofenzívu na jejímž konci by měl být únik z pásma sestupu a tuto pozici si neustále posilovat. Celek Jindř. Hradce patří mezi ty týmy, které startují v soutěžích starších i mladších dorostenek v podstatě s jediným družstvem a to doslova. V sestavě mladších dorostenek jsme našli cekem 11 děvčat ročníku narození 2001 a 2002, které hrají pravidelně obě soutěže, družstvo starších dorostenek je sestaveno ze stejných hráček a k nim ještě přistupují 3 až 4 děvčata roč. 1999 a 2000. Nic proti tomu,  v krátkodobém horizontu není problém tímto způsobem hrát, jakákoliv opakovaná  termínová kolize však může vést k problému, což jsme na příklad viděli u družstva Ivančic, které tento problém vyřešili odstoupením družstva mladších v rozehraném ročníku  ze soutěže, což už podle našeho názoru tak  úplně čisté  není.

 

Rozpis 14. kola 1.ligy mladších dorostenek:

Sobota 03.03.2018 v 14:30 hod.: DHK Baník Most – HC Zlín

Neděle 04.03.2018 v 14:00 hod.: Sokol Vršovice – Jiskra Otrokovice

Neděle 04.03.2018 v 14:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Házená Jindř. Hradec

Volný los mají družstva: DHC Slavia Praha, DHC Plzeň a DHK Baník Most

Autor textu: Václav Dobeš

Fotografie: Pavel Vavroušek