Hanačky potrápily Iuventu, zisk bodu byl hodně blízko

Iuventa Michalovce – DHK ZORA Olomouc  29:28  (14:14)

Průběh utkání: 3:0, 4:1, 6:2, 6:4, 7:6, 9:7, 11:11, 14:14 – 14:15, 16:15, 18:17, 20:17, 20:19, 23:19, 26:21, 28:25, 29:27, 29:28.

Rozhodčí: Daňo, Sabol (oba SR),         630 diváků,        7 m hody: 5/4 – 8/8,         vyloučení: 3 – 2.

Sestavy a branky:

Iuventa Michalovce: Antikj, Mulíková – Holešová 6, Kišíková 6, Rebičová, Trúnková, Habánková 4/1, Holejová 1, Wollingerová 10/3, Holubová, Bajčiová, Fiľková–Tregubová 1, Čovič 1.

Trenér: František URBAN   

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 4, Růžičková 8/7, Kapsová 2, Jansová 1/1, Sovová 1, Salčáková 1, Žáčková, V. Fryčáková 1, Krajčovičová, Severová, Kubáčková, Gajdošíková 6, Chlandová, T. Fryčáková 4.

Trenér: Jan HEGAR   

Komentář od trenéra Jana Hagara: „Obě družstva předvedla kvalitní a rychlou házenou. Naše děvčata kromě prvních 12 minut byla více než vyrovnaným soupeřem domácímu družstvu. I když jsme nezískali žádný bod, získali jsme sebevědomí s další cenné zkušenosti, které v dalších utkáních zúročime. Děkuji družstvu za skvělý zážitek a předvedený výkon“

.

Olomoucké házenkářky se v sobotním utkání na Zemplíině představily v tom nejlepším světle, když podaly na půdě mnohonásobného slovenského mistra a obhájce společné česko-slovenské soutěže bojovný soustředěný výkon a byly vysokému favoritovi po celé utkání více než důstojným soupeřem. Slovenky tak Hanačkám oplatily podzimní porážku, kterou jim naše holky uštědřily v Olomouci když tam vyhrály 24:23.

První minuty utkání pro nás nezačaly vůbec dobře, domácím se podařilo třemi rychlými kontry vstřelit tři branky a za tři minuty vedly 3:0. Olomoučanky se však hodně brzy z této smrště vymanily, začaly se postupně stále více osmělovat a v polovině prvního poločasu se jim podařilo zásluhou dvou přesných zásahů Gajdošíkové, snížit na kontaktní branku (7:6). Hra se ve druhé části poločasu zcela vyrovnala a zejména sérii přesných střel mladé Hurychové a bezchybnému zakončování Růžičkovou ze sedmiček se dařilo držet vyrovnaný průběh až do konce prvního poločasu, který skončil nerozhodným výsledkem 14:14. Naše holky se dokonce po změně stran dostaly krátce do vedení, když se znovu trefila Gajdošíková. S touto situací se ale nemínila spokojit Habánková, která třemi střelami v krátkém čase, když ta třetí byl ze 7 m hodu získala domácím dvoubrankové vedení (17:15). Hanačky však stále sympaticky držely krok, několikrát vytěžily z chyb soupeřek a stále se držely na dostřel. Ke zvratu pro domácí došlo po deseti minutách druhého poločasu, kdy se jim podařilo dvěma tříbrankovými minisériemi odskočit na 26:21 a zdálo se, že houževnatý odpor Hanaček byl zlomen. Do konce utkání už moc času nezbývalo (12  minut) ale Olomoučanky znovu potvrdily, že jim bojovnost nechybí, dařilo se jim snižovat postupně náskok soupeřek a tři minuty před koncem byl stav 28:27, když svůj sedmý 7 m hod proměnila opět Katka Růžičková a drama bylo na světě. Domácí kanonýrka Wollingerová na začátku 58. minuty navýšila vedení domácích na 29:27, vzápětí však Táňa Gajdošíková opět snížila na rozdíl gólu. Domácí družstvo po Time outu Habánkovou nastřelilo tyč branky Lucky Raškové, v posledních sekundách však domácí brankařka Antičová kryla střelu Markéty Hurychové a utkání tak skončilo trochu smolnou porážkou Zory.

Děvčata však zanechala na východě Slovenska velmi sympatický dojem a potvrdila, že jsou do závěru soutěže dobře připravena.

Autor textu: Václav Dobeš

Foto: Iuventa Michalovce