Těsná porážka mladších dorostenek

DHK Zora Olomouc – Házená J. Hradec 22:24 (14:10)

Sestava a branky:
Poláčková A., Fišerová D. – Machačová M. 4,Vykoukalová E. 2, Maráčková M., Dušková N., Kuxová N. 5/2, Roupcová C. 7/5, Grofková M. 1/1, Kubálková K. 1, Možíšová A. 1.

Ve druhém utkání jarní části jsme se utkali v domácí hale s děvčaty z Jindřichova Hradce. V neúplné tabulce lídr soutěže. Z pohledu na tabulku lze vyčíst, že ač jsou děvčata z Jindřicháče v tabulce hodně vysoko, spoustu utkání vyhrála velice těsně. Rozdílovou hráčkou soupeře je Simona Březinová, která v kritických momentech dokáže vzít zodpovědnost úspěšně na sebe. Přes veškeré problémy, které nás provázeli před utkáním, zranění a nemoci, jsme chtěli soupeřky porazit, jelikož potřebujeme každý bod. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, kdy jsme slušně bránili, a i v útoku jsme dokázali úspěšně zakončovat z prostoru spojek a křídla. Poločasový stav 14:10 byl velice nadějný.

Do druhého poločasu jsme však nenastoupili tak koncentrovaně, jak jsme si v šatně řekli. Laxní obranou jsme šli do vyloučení a soupeřky toho hned využily. Ve 57.minutě utkání byl stav vyrovnaný 22:22. V závěru utkání jsme se však už nedokázali prosadit, zatímco soupeř dvakrát ano. Ukázalo se hlavně v závěru, že soupeřky jsou zkušenější a „vyhranější“ z utkání v dorosteneckých ligách. Škoda úvodu druhého poločasu, kdy jsme polevili v obraně.

Pozitivem je výkon starších žaček Natky Kuxové a Monči Machačové, které se dokázaly prosadit v útoku, kdy Natka svým nasazením v obraně předčila i své starší spoluhráčky. Dobré utkání odehrála i přes zdravotní handicap Ema V. Tentokrát se moc nedařilo Magdě F. s Markétou G., ale když se nedaří v útoku, je potřeba týmu pomoct v obraně!

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.