Starší i mladší dorky ZORY budou hrát v sobotu ve Zlíně

STARŠÍ DOROSTENKY:

Patnácté kolo 1.ligy starších dorostenek východ je spolu s podzimním 4.kolem jedinými, ve kterých nastoupí všech deset účastníků soutěže, ve všech ostatních kolech mají některá družstva volný los. Navíc vinou chřipkové epidemie, která před týdnem postihla naše starší dorostenky, kdy postupně až osm děvčat ulehlo s vysokými teplotami a nebylo schopno sportovat. Věřme, že do sobotního utkání se uzdraví všechny a budou moci v plné síle absolvovat jedno z nejtěžších utkání v soutěži – ve Zlíně.

V minulém kole tedy byla odehrána jen tři utkání, to čtvrté, k němuž měly nastoupit naše starší dorky proti Porubě bylo po dohodě a souhlasu řídícího svazu ČSH odloženo na 22. dubna 2018. Ve dvou utkáních nastoupila favorizovaná družstva Zlína a Ivančic na hřištích soupeřů z posledních dvou míst tabulky a bez zaváhání naplnila role favoritů. Ivančice na Vysočině vyhrály osmibrankovým rozdílem 20:28, děvčata ze Zlína uštědřila Hlučínu už jeho třetí „čtyřicítku“ v soutěži, když tu druhou jim udělily Ivančice a ta první padla do sítě Hlučína v utkání v Otrokovicích. Ve třetím utkání došlo k malému překvapení, když Ostrava-Zábřeh porazila sedmibrankovým rozdílem Bohunice 32:25, když na podzim skončilo vzájemné utkání výhrou Bohunic 27:26.

Dva z pěti víkendových zápasů jsou na pořadu v sobotu, Poruba nastoupí proti Vel.Meziříčí a v netradičním čase od 19:30 hod. nastoupí ve Zlíně proti domácímu týmu naše děvčata. Zbývající trojice utkání bude sehrána v neděli, v Brně nastoupí Bohunice proti poslednímu týmu tabulky Hlučínu, v očekáváném střetnutí  v Ivančicích nastoupí Jiskra Otrokovice a poslední zápas se bude hrát ve Veselí, které nastoupí proti Sokolu Ostrava-Zábřeh. Nedělní soupeř Hanaček patří mezi TOP favority, který do soutěže vstupoval jako největší favorit vůbec. Zlínská líheň je známá svou výbornou prací s mládeží, která se bohužel, alespoň v současném podání zatím neodrazila do nejvyšších pater zejména v interligové soutěži žen, která zůstává trochu za očekáváním, stejně jako záloha dorůstající generace zlínských talentů, hrajících převážně v prvoligovém B týmu žen, který je momentálně na 5. místě s 11 body, za oběma zkušenými plzeňskými týmy a družstvem Jiskry Otrokovice. Zkušená trenérka a brankařská legenda Lenka Černá postaví v neděli proti našim holkám to nejlepší z kategorie starších dorostenek, které budou ve Zlíně k dispozici. Tedy nejen kompletní hráčský kádr, který většinou v utkáních staršího dorostu nastupuje –  reprezentantku Vařechovou v brance a hráčky Plachou, Zahradníčkovou, Fiuráškovou, Kateřinu Rozumovou a další, ale i další hráčky hrající pravidelně v družstvu MOL ligy a 1. lize žen, na příklad Baumbachovou, Poláškovou, Herbočkovou, Hubovou, Ševčíkovou a další, vesměs hráčky reprezentačních kádrů juniorek a dorostenek ČR, prostě kvalitních hráček dorosteneckého věku, kterých je ve Zlíně dost a dost. Naše děvčata věřme budou moci zdravotně nastoupit také  s tím nejlepším co bude mít trenér Krejčíř k dispozici, bohužel ještě bez Bětky Krůpové, která se zotavuje po operaci. V každém případě se můžeme těšit na kvalitní dorosteneckou házenou té nejvyšší úrovně.

Rozpis utkání 15. kola 1. ligy starších dorostenek – východ

Sobota 10.03.2018 v 11:00 hod.: Sokol Poruba – Sokol Velké Meziříčí

Sobota 10.03.2018 v 19:30 hod.: HC Zlín – DHK ZORA Olomouc

Neděle 11.03.2018 v 13:00 hod.: Tatran Bohunice – HC Hlučín

Neděle 11.03.2018 v 13:30 hod.: HK Ivančice – Jiskra Otrokovice

Neděle 11.03.2018 v 18:00 hod.: SHK  Veselí n.Mor. – Sokol Ostrava-Zábřeh

 

MLADŠÍ DOROSTENKY:

Obě družstva z čela tabulky svá utkání na hřištích soupeřů vyhrála a upevnila si své pozice na čele. Zlín své utkání v Praze Hájích vyhrál bez větších problémů. to Jihočešky v Olomouci měly velké problémy, neboť domácí děvčata po většinu utkání vedla, v poločase dokonce čtyřbrankovým rozdílem a ještě tři minuty před koncem držela cennou remízu 22:22, stačily však dva výpadky a výborný soupeř se z problémů dokázal vymanit. Ten první výpadek přišel hned po změně stran, kdy domácí za 11 minut daly jedinou branku, zatímco soupeřky skórovaly šestkrát a otočily poločasové vedení mladých Olomoučanek 14:10  na 15:16 ve svůj prospěch. Ten druhý pak před koncem utkání, kdy povolily soupeřkám dvakrát skórovat a nedotáhly tak výborně rozehraný zápas do bodového zisku. Zkušený soupeř využil v plné míře svých větších herních zkušeností získaných v soutěži starších dorostenek a vždy udeřil v pravý čas, zejména zásluhou fyzicky disponované Březinové a rtuťovité Tržilové na rozehrávce. Olomoučanky nastoupily s několika novými tvářemi, zejména brankařka Anita Polášková, odchovankyně Lesany Zubří, která v lednu přišla ze Zlína,  se ukázala ve velmi dobrém světle, posilou bude jistě také ze Žeravic hostující Anna Možíšová, ale také starší žačky Zory Machačová a Kuxová, které se prosadily i gólově. Třetí utkání se také hrálo v Praze a trochu překvapivě v něm vyhrálo družstvo Vršovic, zejména proto, že to bylo jeho teprve druhé vítězství v soutěži, naopak Otrokovice patří do širší špičky soutěže.

O víkendu se budou hrát tři zápasy 15. kola, ve všech se dají očekávat vyrovnané souboje. V sobotním dopoledním utkání v Jindř. Hradci přivítají Baník Most, který sice přezimoval po odstoupení Ivančic na posledním místě, dá se však předpokládat, že v Mostě udělají v jarní části všechno pro to, aby se družstvo posunulo v tabulce co nejvýše. Naše děvčata pojedou na hřiště k dalšímu adeptu v boji o medaile do Zlína a i když věříme, že holky předvedou znovu výbornou házenou a pokusí se favorizovaného soupeře zaskočit, favoritkami budou opět domácí děvčata, která na podzim v Olomouci také vyhrála, ale jen těsně 28:30, což nám trochu nadějí do odvety přece jen nabízí. Pražská Slavia se nejprve ve čtvrtek 8. března představí ve své hale v dohrávce utkání 13. kola proti Vršovicím a potom v rámci 15. kola bude hrát v neděli opět v Edenu proti DHC Plzeň. V obou těchto utkáních budou Slavistky, které ještě v soutěži neztratily ani bod, favoritkami.

Rozpis utkání 15. kola 1.ligy mladších dorostenek:

Sobota 10.03.2018 v 10:00 hod.: Házená Jindř. Hradec – DHK Baník Most

Sobota 10.03.2018 v 17:30 hod.: HC Zlín – DHK ZORA Olomouc

Neděle 11.03.2018 v 11:00 hod.: DHC Slavia Praha – DHC Plzeň

Volný los mají: Jiskra Otrokovice, HC Praha Háje a HK Ivančice

Autor textu: Václav Dobeš

Foto: archiv DHK ZORA Olomouc