Střelkyně Cholevová a brankařka Müllnerová byly jedinými překážkami pro Hanačky

DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most   23:28 (14:17)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 4:3, 6:4, 7:5, 7:8, 9:9, 10:12, 11:13, 14:17 – 15:18, 15:21, 17:25, 18:26, 21:26, 22:27, 23:28.

Rozhodčí: Kichner – Vacula   Počet diváků: 338      Střelba 7 m hodů: 7/5 – 2/1   Vyloučení: 4/7 Červená karta Mikulášková (Most) za třetí vyloučení .

DHK ZORA Olomouc: Polášková 1, Š.Spurná – Závišková 4/4, Jansová 2, Protivánková 3 , Přkrylová,  Roupcová, Krajčovičová 2,  Smějová, Krejzlíková, M. Spurná, Fryčáková 1  , Možíšová 4 , Machačová 1,  Kuxová 6/2 , K. Kubálková  .

Trenér: Libor MALÍNEK

DHK Bank Most: Müllnerová, Jassen – Stříšková 3, Andrýsková 4, Šutranová, Veselovská, Pokorná 1, Mikulčik 2, Řádová, Cholevová 11/1, Ecksteinová 1, Špone 3, Kroftová, Maňáková, Poláková 3,  Mikulášková.

Tenér: Jiří TANCOŠ

Olomoucké házenkářky po úspěšném vstupu mezi absolutní elitu, kdy se jim podařilo probojovat se v posledním kole dlouhodobé části do českého play-off a mají možnost zahrát si  tak podruhé v řadě o nejvyšší české trofeje. Skoro úplně zaplněná olomoucká hala, ve které se tísnilo více než 330 natěšených příznivců, mezi nimiž byl také plný autobus příznivců soupeřek z Mostu, které vážily dlouhou cestu na Moravu, aby tak podpořily svými hlasivkami  své oblíbenkyně. Po dvou remízách, které se zrodily v průběhu dlouhodobé části mezi oběma soupeři, se očekával úporný souboj. Hanačky byly samozřejmě namlsány úspěšným tažením do play-off. Konečně chtěly silného soka zbavit neporazitelnosti. Začátek utkání v Olomouci tomu tak hodně napovídal, Hanačky neustále držely krok s favoritem a chtěly na něj konečně vyzrát. Po prvních nesmělých pokusech Černých andělů, korunovaný hned ve 3. minutě neproměněnou sedmičkou Mostu, kterou bravurně zlikvidovala Míša Polášková, byla domácí házenkářky také hned na koni. Stále si udržovaly dvoubrankový náskok, bohužel následovala první tříbranková série hostujícího týmu a skóre se v začínající druhé polovině prvního poločase srovnalo na 8:8. V začínající poslední dvacetiminutovce prvního poločasu za nerozhodného stavu 10:10 se Mostu podařila druhá třígólová šnůra a stav se změnil na 10:13. Bohužel skončila úspěšná střelba domácích hráček, které se v posledních deseti minutách do konce prvního poločasu trefily jen třikrát ze sedmiček (dvě navíc byly bohužel neúspěšné) a poločas tak skončil vedením Mostu 14:17.

Série střeleckých neúspěchů domácího týmu bohužel pokračovala i na začátku druhého poločasu. V prvních dvaceti minutách druhého poločasu jsme dosáhli pouze jedinou branku ze hry v podání Aničky Možišové a jednu branku ze sedmičky rukou Ivy Záviškovou. Jednou se do prázdné branky trefila přes celé hřiště brankařka Míša Polášková. Jinak bohužel nic, vůbec nic a to v tak vypjatém utkání jsou čísla naprosto unikátní a jedinečná. Z takových čísel   se fakt nedá vyhrát vůbec nic. A ještě paradox na konec.  V posledních deseti minutách hry naše družstvo vstřelilo šest branek, soupeř pouze tři. Udělejte si tedy obrázek, jak by se mohlo utkání vyvíjet za takovéhoto stavu.………….