Starší dorostenky končí v 1.lize na čtvrtém místě

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 33: 26 (16:13)

Sestava a branky: Štrublová N., Masaříková M.: Horáková S. 5/3, Hlaváčková K. 4, Krajčová L. 3, Krajčová M. 3, Marešová P. 2, Horutová J. 3, Ešnerová E. 1, Kubálková A. 5, Floriánová N., Žurková Z., Krapková M.

Poslední ligové utkání jsme odehráli na palubovce pražské Slavie, kam jsme odjeli oslabení ještě o brankářku Nikču Fadrnou, která se zranila při tréninku. Do zápasu holky vlétly dobře, v první čtvrtině byly ve vedení, byly k vidění pěkné akce s minimem technických chyb. S přibývajícím časem se začaly kupit chyby v obranné i útočné fázi. V obraně nám dělala problémy souhra spojek s pivotem a střelecky disponovaná Koubová. V útoku se málo prosazovaly hráčky na spojkách. Na středu dobře pracovala Simča Horáková, která hru rozběhávala, prosazovala se sama a vybojovala tři sedmičky. Z křídel jsme daly devět branek, kdy se dařilo jak Aničce Kubálkové, tak Klárce Hlaváčkové. Také z prostoru pivota padlo pět branek a střelba Julči i Peti byla stoprocentní. V brance předvedla pěkný výkon Nelča Štrublová, dvakrát se jí podařilo asistovat při gólu, kdy přesně přihrála do brejku Aničce Kubálkové. Ještě je potřeba zlepšit založení útoku na kratší vzdálenost. V druhé půli bohužel přibylo hodně technických chyb, ze kterým soupeř ihned trestal.
 
Konečný výsledek je na pohled příliš krutý a vývoj utkání tomu neodpovídal. Pro holky to byl poslední ligový zápas v této sestavě, pět hráček přechází žen a přejeme jim z celého srdce, aby se jim dařilo a házená je nadále bavila! Také děkujeme všem hráčkám za výkony v celé jarní části sezóny a posilám z mladších dorostenek, především brankářce Monče Masaříkové a Míše Krapkové za pomoc a podporu. Všem zraněným holkám brzké uzdravení a rychlý návrat na hřiště! 
 
U družstva dojde také k trenérské obměně, velké poděkování za dlouholetou práci u dorosteneckých družstev patří trenérovi Vladanovi Táborskému. Vladane děkujeme!!!