Středeční předehrávka bude šlágrem čtvrtého kola

Kratší týden čeká házenkářky MOL ligy před čtvrtým kolem soutěže, po které proběhne reprezentační přestávka, kterou reprezentantky vyplní krátkým srazem a zejména sehráním dvou kvalifikačních zápasů před ME 2018. Už ve středu 27. září nastoupí Češky ve Zlíně k prvnímu kvalifikačnímu utkání skupiny o postup proti Islandu a hned v neděli po přesunu do Slovinska, změří síly v Celje s reprezentací Slovinska. Dalším soupeřem o postup dvou nejlepších ze skupiny budou Dánky, se kterými se naše družstva utká v březnu příštího roku. Pro zajímavost, soupeřkami Slovenek budou ve čtvrtek 28. září u Jadranu v Baru Černohorky a v neděli v Nitře Polsko, čtvrtým do party pro postup jsou ve skupině Italky.

Třetí soutěžní kolo MOL ligy před týdnem, nepřineslo žádné překvapení, favorité si bez problémů poradili se svými soupeřkami, nejvážnější problém řešila Šaľa, která musela čelit na Slovácku dravě hrajícím Panenkám z Veselí, které se po kostrbatém výkonu v prvním poločase ve druhé třicetiminutovce zvedly, a i když prohrávaly šestibrankovým rozdílem, dokázaly vyrovnat a prohrály až po nařízeném, podle domácích sporném sedmimetrovém hodu. První plný bodový zisk si připsaly Moravské týmy Poruby a Olomouce, shodou okolností ze soubojů s oběma nováčky v Bánovcích a na Hané proti Hodonínu. Oba mistrovské týmy Baník Most a Iuventa Michalovce si zase připsaly plný bodový zisk proti Zlínu, resp. Písku a jsou s dvoubodovým náskokem v čele soutěže.

Rozpis čtvrtého kola přivede proti sobě už ve středeční předehrávce dva soupeře z absolutní špičky soutěže, v Ostravě nastoupí proti domácím Sokolkám český mistr Baník Most. Sokol Poruba ještě doma nebodoval, a ani proti Baníku to nebudou mít svěřenkyně trenéra Olšavského vůbec lehké, Černí andělé přijedou na severní Moravu odhodláni podržet si plný bodový zisk ze hřiště soupeřů i potřetí v řadě. Další čtyři utkání se budou hrát v pátek 22. září, tři z nich na Slovensku, v 17:00 hod. na Šariši přivítá v roli favorita domácí ŠŠK Prešov – nováčka z Bánovců, od 18:00 hod. nastoupí podruhé v domácím prostředí Duslo Šaľa v očekávání mnohem vyrovnanějšího střetnutí proti dalšímu moravskému soupeři – HC Zlín a ve stejný čas se v hale pod hradem Matúše Čáka představí naše děvčata v souboji proti domácímu AS. Poslední páteční zápas bude do třetice ve stejném čase, ale o několik desítek kilometrů západně přes Velkou Javořinu, nejvyšší vrcholek Bílých Karpat, kde v krásné hale v Hodoníně nastoupí domácí nováček proti pražské Slavii, která se bude muset vypořádat ze zklamání z vyřazení běloruským Belaz Minsk z Poháru EHF. Posledním utkáním čtvrtého kola bude sobotní utkání ve Veselí, kam přijede slovenský mistr Iuventa Michalovce. Veselí nastoupí už potřetí v domácím prostředí a opět proti slovenskému soupeři. Zadaří se mu tentokrát lépe než před týdnem proti Šaľe?

Pátek 22. září 2017 v 18:00 hod. HK AS Trenčín – DHK ZORA Olomouc
AS Trenčín, další ze soupeřů našeho týmu a další z těch, se kterými se naše děvčata utkala v letní přípravě. Výsledky v přípravě samozřejmě nejsou vůbec důležité, jde o to, že se obě družstva velmi dobře poznala a mohou tedy tyto zkušenosti využít při přípravách na mistrovský zápas. Proti poslednímu společnému jarnímu utkání ve WHIL došlo k částečným obměnám v hráčských kádrech, obou celků, z družstva Trenčína odešla jedna ze sester Rajnohových Monika do Francie a s házenou skončila i Selma Blažeková. Naopak družstvo posílil reprezentační pivot Pastorková, která v minulé sezoně hrála ve Veselí. Z družstva Zory odešla dlouhodobá hráčka Anička Gebre Selassie a družstvo doplnily mladé talentované dorostenky, z nichž zejména Míša Polášková se už úspěšně zapojila do hry, když vychytala obávané kanonýrky v Prešově. Na začátku nové sezony Trenčín hrál zatím dvakrát, oba zápasy prohrál (ve Veselí a doma s Michalovcemi). Střelecky se nejvíc daří zatím Kataríně Kostelné a Erice Rajnohové, prosazuje se i Pastorková na pivotu. což jsou hráčky Trenčína, zasluhující zvýšenou pozornost bránících Olomoučanek. Trenčín hraje dlouhodobě typicky slovenskou házenou využívající rychlost, obratnost a kreativitu ve svých činnostech. Naše děvčata se připravují poctivě po trochu neslaném nemastném výkonu před týdnem doma proti nováčkovi z Hodonína. Hlavním cílem našeho družstva tak bude podat v utkání kvalitní a bojovný a nebojácný výkon, který by vedl k zisku obou bodů.

Rozpis zápasů 4. kola MOL ligy:
Středa 20. září 2017 v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most
Pátek 22. září 2017 v 17:00 hod.: ŠŠK Prešov – HK Sokol RMK Bánovce n. Bebr.
Pátek 22. září 2017 v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – HC Zlín
Pátek 22. září 2017 v 18:00 hod.: HK AS Trenčín – DHK ZORA Olomouc
Pátek 22. září 2017 v 18:00 hod.: HK Hodonín – DHC Slavia Praha
Sobota 22. září 2017 v 15:00 hod.: SHK Veselí n.Mor. – Iuventa Michalovce

Václav Dobeš